Avizeinin yanmaması

Arkadaşlar komütatör anahtardan çıkan kırmızı renkli faz ucu avizeye geldiğinde kahverengi ve mavi renkli oluyor ve iki kabloda da enerji yok muhtemelen boru içinde ek yapılmış ve bu ekte kopmuş ne yapabilirim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ekin koptuğundan kesin eminseniz değiştirtmekten başka yok yok.yeniden kablo çektirmek lazım biraz zor olur içerde kablo olduğundan ama.

kalvuz ile kolayca olur klavuz olmadan bayağı uğraştırır.kolay gelsin.

Merhaba. Komütatör (Seçici) anahtar) bozuk olamaz mı? Bu anahtarı kontrol edip (Kısa devre omaj kontrolüyle) sağlam olduğunu görüp sonra mı tavandaki 3 kabloya kontrol kalemiyle bakıp karar verdiniz, bu noktayı ben tam olarak anlayamadım. Yoksa komütatörün bağlantı yerindeki 3 kabloyu kendi aralarında (komütatörsüz) bağladıktan sonra mı tavandaki kahve-mavi-mavi kabloları tam incelediniz? Her halde 2. şekliyle bu hükme kesin olarak vardınız diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Merhaba. Komütatör (Seçici) anahtar) bozuk olamaz mı? Bu anahtarı kontrol edip (Kısa devre omaj kontrolüyle) sağlam olduğunu görüp sonra mı tavandaki 3 kabloya kontrol kalemiyle bakıp karar verdiniz, bu noktayı ben tam olarak anlayamadım. Yoksa komütatörün bağlantı yerindeki 3 kabloyu kendi aralarında (komütatörsüz) bağladıktan sonra mı tavandaki kahve-mavi-mavi kabloları tam incelediniz? Her halde 2. şekliyle bu hükme kesin olarak vardınız diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
Komütatöre kalın kabloyla faz geliyor anahtara bastığımızda çıkışındaki diğer iki kabloda da faz var ancak avizelerden biri yanmıyor avizeyi kontrol ettiğimde anahtar açık ve kapalı konumdada hiçbir şekilde faz gelmiyor anahtarın çıkışındaki faz kablosunun rengi kırmızı ancak avizedeki kablonun rengi kahverengi sıva altında boru içinde ek yapılmış ve muhtemelen ek kopmuş diye düşünüyorum ayrıca komüratöre bağlı diğer avize yanıyor

Forum istatistikleri

Konular
129,574
Kullanıcılar
452,203
Son üye
Direniş

Yeni konular

Geri