Avometre kullanımı ile ilgili birkaç soru

hocam buzzer alıp ölctügünüzde buzzer öttümü suan topraklama kac cıktı

benim eski cihazın aynısı 10tl almıstım simdi yeni aldom 70tl bugun gelecek bakalım

Buzzerde ölçmeme gerek yok..Benim bina yeni oldugu için topraklama var. Gözümün önünde topraklamayı çekmişlerdi. Ölç bir bakalım nötr toprak arasını kaç çıkacak? Bize yazarsın tekrar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
buzzer kademesinde nötr ve topraklamayı ölcerken enerji olmaması lazım demişşiniz sigortaları kapatıpmı ölçmemiz lazım yoksa bütün prizlerden fişleri cekipmi
saygılar hocam

Şimdi topak nötr ölçerken eğer voltaj ölçecekseniz zaten buzzer kademesinde ölçülmez.Eğer kısa devre ölçümü yapacaksanız enerjiyi kesip uçları ayırmalısınız.

Buzzerde ölçmeme gerek yok..Benim bina yeni oldugu için topraklama var. Gözümün önünde topraklamayı çekmişlerdi. Ölç bir bakalım nötr toprak arasını kaç çıkacak? Bize yazarsın tekrar.

tmm hocam alet gelsin ölcerim simdi benim anlamadıgım normal topraklama ölcümü yaparken 750 v ayarlıyoruz cihazı prizdeki cihazların fişini cekiyimmmi

Yok @veysel28 ustam. İlk elin günahı olmazmış. İlk avometreyi aldım evimin nötr toprak arasını ölçeyim dedim kaç diye? Heyecandan titredi galiba;)

Bu arada fotolarını bekliyoruz ustam...

Hocam kısmetse birara paylaşırım.:)

Şimdi topak nötr ölçerken eğer voltaj ölçecekseniz zaten buzzer kademesinde ölçülmez.Eğer kısa devre ölçümü yapacaksanız enerjiyi kesip uçları ayırmalısınız.

buzzer ayarlayıp duvardaki prizin topraklama ve nötüre propları degdirdim ve ötmeye basladı enerji felan kesmeden yaptım hocam

buzzer ayarlayıp duvardaki prizin topraklama ve nötüre propları degdirdim ve ötmeye basladı enerji felan kesmeden yaptım hocam
Enerji altında direnç ölçülmez sn [MENTION=297184]tek66[/MENTION] siz sanırım toprak nötr voltajını ölçmek istiyorsunuz.Bunu yapmak için voltaj kademesine getirmelisiniz.750V başlayıp gerilim kontrolü yaparak düşüğe doğru kademeleri azaltın.

tmm hocam alet gelsin ölcerim simdi benim anlamadıgım normal topraklama ölcümü yaparken 750 v ayarlıyoruz cihazı prizdeki cihazların fişini cekiyimmmi

Yükler devrede değilken ölç diyenler de var ve bir de yükler devredeyken ölç diyenler var.. İkisini de yap yaz...saygılar ve sevgiler...

Son düzenleme:
Enerji altında direnç ölçülmez sn @tek66 siz sanırım toprak nötr voltajını ölçmek istiyorsunuz.Bunu yapmak için voltaj kademesine getirmelisiniz.750V başlayıp gerilim kontrolü yaparak düşüğe doğru kademeleri azaltın.

hımm ben sigortalar acıkken duvardaki prizi nötr toprak buzzer modda ölcünce buzzer ötmeye basladı normalde ötmesi normal degilmi sigortalar acıkken fazda elektrik varken

sn [MENTION=297184]tek66[/MENTION] Ölçmek istediğiniz nedir söylerseniz daha mantıklı ve anlaşılır olacak:)

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri