Aydınlatma Armatürleri

Aynstayn

Üye
Merhabalar,

Konuya biraz yeniyim, bunun için böyle bir soru sormak uygunmu bilmiyorum:
Aydınlatma hesaplarında kullanılan armatür tipleriyle ilgili bir tablo varmı. Bu armatür tiplerinin üreticiler arasında bir standardı varmı. Armatürlerin aydınlık şiddetleri bilgilerine nereden ulaşabilirim. Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar,

Konuya biraz yeniyim, bunun için böyle bir soru sormak uygunmu bilmiyorum:
Aydınlatma hesaplarında kullanılan armatür tipleriyle ilgili bir tablo varmı. Bu armatür tiplerinin üreticiler arasında bir standardı varmı. Armatürlerin aydınlık şiddetleri bilgilerine nereden ulaşabilirim. Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Genelde projelerde kullanılan armatürler ,ilgili projenin sonuna eklenir... Aşağıdaki projeye bir göz at...

Fakat lümen şiddetleri firmalara göre değişiklik gösteriyor...
Örneğin 2x18W lık bir fluoresan lamba bir firmada 2700 lümen ise başka bir firmada 2600 olabiliyor...

Ekli dosyalar

• asansR.ŞEKER elk.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 184

Forum istatistikleri

Konular
129,007
Kullanıcılar
451,218
Son üye
emrah asrav

Yeni konular

Geri