Balast seçimi

birkaç senelik konuyu hortlattığım için kusura bakmayın :) bir sorum olacaktı çalıştığım firmada tridonic pci 70 top co11 modeli kullandıklarımızdan biridir bu 70 w deşarjlı lambalar için uygun olan modeli 35 w lik ampül ile kullanmamın bir sakıncası varmıdır acaba? kendi bilgilerime dayanarak olmadığını sanıyorum yalnız usta kafamı karıştırdı. yardımlarınızı bekliyorumç teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sakin kullanma, calistirir calistirmaz bilemem denemedim ama calissa bile asiri isimadan dolayi tehlike arz eder.

birkaç senelik konuyu hortlattığım için kusura bakmayın :) bir sorum olacaktı çalıştığım firmada tridonic pci 70 top co11 modeli kullandıklarımızdan biridir bu 70 w deşarjlı lambalar için uygun olan modeli 35 w lik ampül ile kullanmamın bir sakıncası varmıdır acaba? kendi bilgilerime dayanarak olmadığını sanıyorum yalnız usta kafamı karıştırdı. yardımlarınızı bekliyorumç teşekkürler...

Geçen sene çıkardığımız yeni nesil PCI balastlar hem 35W hem 70W metal halide lambaları çalıştırmaktadır.

Elinizdeki balastın ürün numarası (balast üzerinde article no olarak geçer) bana gönderirseniz daha kesin bilgi verebilirim.

bence voltajında sıkıntı yoksa mkanık kulan derım mekanık balastın ömrü elektronık balsata göre daha üstünnn . çünkü en kalıtelisi bile ısındıgı zaman helekı armatör içinde pek hava silkilsyon ypoksa elektronıkler arzı yapıyorr ... voltajda sıkıntı yoksa alanda uygunsa mekanık derım ama elektronık de üstün oldugu konum vardırr ypk demıyorumm elektronık de iyi oldugu kesınn ama kulanınldıgı yere göre degişiyorrr iiyi calişmalar ....

florosant lambalarda en sağıklısı her lamba için ayrı balast kullanmak ve lambanın gücüne göre balast kullanmak büyük balast kullanılırsa lamba ömrü önemli derecede kısalır.

bence her lamba için ayrı Elektronik balast kullan(ekonomik olarak zor gelmezse). Bir de dekoratif bir yer için olacaksa dimmable-dim yapılabilen balast ve fluoresan lamba kullanmanı tavsiye ederim.

florosant lambalarda en sağıklısı her lamba için ayrı balast kullanmak ve lambanın gücüne göre balast kullanmak büyük balast kullanılırsa lamba ömrü önemli derecede kısalır.

Ekonomi /işletme dengesi açısından genel uygulama 4x..w armatürlerde iki adet balast şeklindedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri