Bar Led Alüminyum 220 V Acil yardım...

Merhaba,

220V Led Alüminyum üzerine dizili 60 led 3 çipli yine alüminyum kasalı sistemin bar led kısmını yanan ledler üzerine değiştirmek istedim. Bar led 72 adet 3 çipli 12V yine alüminyum üzerine dizili olarak satın aldım. Fakat değişim montajından önce dikkatimi çeken sorun; 220 ile çalışan kasalı sistemde içinde minik bir devre olduğunu gördüm. lede giden ucu ölçü aletinde ölçtüm. Çıkış olarak DC 310 V gözüküyor. Benim aldığım 12 V led bar olanı. Bunu takarsam aydınlatmadan ledleri yakacağımı sanıyorum. Yada mantıksal olarak bir sorun olacak mı? Ustalarımdan bilgi bekliyorum... Saygılarımla....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Slm büyük bir olsılık ölçtüğn SMPS adaptör onun canlı Şebeke tarafındaki dc voltajı ölçtün çıkışı 60 led için 72v falan olur.Dikkat et tehlikeli bölgede sin

12 v bar ledleri bulabildim fakat bunlar için ne tür bar led almam gerektiğini bilmiyorum.

birde yeniden saydım 60 led değil 100 led var 1 metrede ne yapacam ben :) help

Satıcının kafasına vur adamı kandırmayın de :) Satıcı zaten sana yardımcı olur, elindeki 1m led türünün ihtiyaç duyacağı amperde 12 v led sürücü satar. Sürücü elinde varsa sök veya aynısı dükkanda varsa kaç ampere kadar karşılar diye sor. 3 çipli (led başına ,02mA) x 60 adet =3,6A // 3çip x 100 adet=6A beslemeye devrenin ihtiyacı var.

Led trafoları ihtiyaca göre tercih edilir .

Örneğin,

Meanwell, LPV-60-12 ( 60 Watt, 12 Volt, 5 Amper) model , yaklaşık 60-80 arası modül besler.

Meanwell, LPV-100-12 ( 100 Watt, 12 Volt, 8.5 Amper) model , yaklaşık 100-125 arası modül besler.

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,172
Son üye
ataksannn

Yeni konular

Geri