Bedava Elektrik

Bilgiye , tecrübeye , yaşa hürmetin olmadığı , ukalalığın diz boyu olduğu tartışmalar yüzünden gitmeyi tercih etti , ben şahsım adına çok özlüyorum kendisini....
Iste o tartismanin oldugu forumu sormuştum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ne bileyim güzel kardeşim ben ya ; abim hızır gibi yetişir her tarafa yazardı ; nasıl yetişiyordu bilmiyorum ; ben okumaya yetişemiyordum :)
Benimde cevap aldigim bazi sorularim olmustu :) sonra uzunca bir sure internet kullanmadim. Geri geldiğimde ayrilik karari vermisti

Buyuklerimizin kiymetini bilmek lazim. Onlarin tecrubeleri bizim ilerlememizde, hizli bir sekilde kendimizi gelistirmemizde onemli rol oynuyor. Bilmedigimiz bir cok seyi tecrubeli buyuklerimizden ogreniyoruz

Büyüklerden sadece bilgi Öğrenmenin yanısıra küçüklere saygı da öğrenilebilmeli kanaatimce

bedava elektrik vardıda bizmı kullanmadık:)))) yaw millet beleşçı olmuş hep balıkçıların bır sözu var dot islanmadan balık tutulmaz birkere bedava dıye bişey yok ama ucuza maledılebılır ben yaptım 100 luk pvc boruyla suyu 10 metre yukselttım suyun altına bır eskı un değırmenlerının pervanesı gıbı pervaneye çarpan su dişliyi çevırıyor ama hiz yuksek değıl reduktorle hizini 1600 devıreçıkardım dinamomu çevırdı bir evin ıhtıyacını gorecek kadar aynı şartlarda tavsıye edermısınız dersenız şu anda muthiş zarardayım ama bundan sonra masrafim hıç olmaz sadece rulman dağitır su boruları çatlar patlar onlarda bişey tutmaz amacım kışın isinabılecek enerjı uretmektı okadar olmadı akü filan koyarsam olur ama uğraşmıyacağım bukadar yeter hasta lık şeker doğanın temız havasına rağmen yukselıyordu şimdı rahatım ha bu arada şeker için gunde 28-30 mg inüsilin kullanıyordum onu attım hiç kullanmadım eskışehıre geldım bıraktığım yerden başladim inüsiline toparlanıp bıran önce artvıne gıdeceğım

O kadar ileri derecede profesyonellesenler var ki adamlar 10.5kv gerilim altında kabloyu kesip calmayi deniyor. Tabi adam kacamadan yakalaniyor

Kacamadigi guvenlik gucleri değil tabiki. 10.5kv dan kacamiyor :) adamin yuzunun yarisi erimişti. Cesarette bir yere kadar yani

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri