Benim sorum diyotlarla ilgili

gemideki kreynin fren balatasının köprü diyotu yandı diyot 440acv girişli 100 dc volt çıkışlı elimde ac mic kbpc3510 model diyot var ben bu diyota 440 volr versem 100 volt dc alırmıyım bu konuda ban yardım eder misiniz kerem öztürk +905433946133 whatsapp den yazarsanızm hayırlı günler

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-07-11 224450.jpg
    Ekran görüntüsü 2024-07-11 224450.jpg
    6.9 KB · Görüntüleme: 9
  • v2.jpg
    v2.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 9
yarım dalga kabaca 198V alacağını tahmin ediyorum. devrede kullanabileceğin 220-230V AC var mı?
sayın ustam, emin olmamakla birlikte gemi elektriği trifaz olabilir. aydınlatmalar 220 her yerdeki gibi ama sistem nedir onu bilmek lazım ilk önce. bir de dc akım nerede kullanılacak önemli olan o.
küçük bir google yaptım. vinç sistemlerindeki dc motorlarda kullanılacak sanırım amper değeri daha önemli. bence yer gibi
1726521398587.png

sayın ustam, emin olmamakla birlikte gemi elektriği trifaz olabilir. aydınlatmalar 220 her yerdeki gibi ama sistem nedir onu bilmek lazım ilk önce. bir de dc akım nerede kullanılacak önemli olan o.
küçük bir google yaptım. vinç sistemlerindeki dc motorlarda kullanılacak sanırım amper değeri daha önemli.

ustacım arkadaşımızın ne yapmak istediğini biliyorum. buradan bi cevap verirse yardımcı olmaya çalışırım.

ustacım arkadaşımızın ne yapmak istediğini biliyorum. buradan bi cevap verirse yardımcı olmaya çalışırım.
bende tam olarak anlamadım ama takmak istediği diyot uygundur. çalışır amaaaaaa. buradaki ama çok önemli çalıştıracağı DC güç nerede kullanılacak? asıl mesele bu. fren balatasında kullanacağını söylemiş, yine sıkıntı olmaz. 225 $ verip orijinilalini alacağına, 50 ₺ ye bundan 10 tane 20 tane alsın yedekli çalışsın.
1- güzel soğutsun
2- gevşek bağlantı yapmasın.

bende tam olarak anlamadım ama takmak istediği diyot uygundur. çalışır amaaaaaa. buradaki ama çok önemli çalıştıracağı DC güç nerede kullanılacak? asıl mesele bu. fren balatasında kullanacağını söylemiş, yine sıkıntı olmaz. 225 $ verip orijinilalini alacağına, 50 ₺ ye bundan 10 tane 20 tane alsın yedekli çalışsın.
1- güzel soğutsun

elektromanyetik frenin kontrolünde kullanacak. sorduğu bağlantıyı yaparsa bobini yakar. ancak gerekli şartlar sağlanırsa bahsettiği köprü diyot kullanılabilir. muhtemelen seyir halinde ve stoğunda olmadığı için elinde olanlarla bi şeyler yapmaya çalışıyor. neyse whatsapp'tan halletmiştir belki de boşa kürek çekmeyelim.

elinizdeki köprü diyota 110VAC verirseniz tam dalga doğrultmada pratikte 99VDC almanız gerekir. bu da muhtemelen işinizi görecektir.

fren bobini enerjisini motor uçlarından mı alıyor yoksa panodan harici bi kablo mı geliyor?
evet 110 acv verdi ama mevcut panoda kumanda enerjisi 110 volt oda 440/110 trfodan oradan alamam çünkü bobinin çektiği akımı kurtarmaz diye
fren bobininde
1- güzel soğutsun
şimdi sıkıntı şu ben gemideyim ve gemi nijeryada buradakiler bir ürünü balabilmeleri için ürünü ellerine alıp dükkan dükkan gezmeleri lazım resmi olsada olmuyor bozulan ürünü türkiyeye giden bir arkadaşla firmaya gönderdik ancak değişim olursa gelir nijeryada osimeni bulmak kolay diyot bulmak zor

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-09-17 at 19.46.05.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-17 at 19.46.05.jpeg
    217.4 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
avometrede okuduğun direnç bobin direnci mi, bobin-şasi direnci mi?

Forum istatistikleri

Konular
129,335
Kullanıcılar
451,806
Son üye
paulmac332

Yeni konular

Geri