Betamax Oynatıcı da TV'ye Görüntü Alamıyorum.

Merhaba dostlar.

Betamax oynatıcı cihazıVideo Out girişinden tüplü tv'nin karasal anten girişine bagladım,ne görüntü ne ses alamadım.

Oynatıcının arkasındaki test signal kısmını on konumuna getirdigimde ekranın yarısı boydan beyaz ve yarısı boydan siyah oluyor.
Off konumuna getiriyorum kaset oynarken görüntü ve ses gelmiyor.

Ayrıca DX Loal out çıkışındanda tv'ye bagladım yine görüntü ve ses alamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20240915_152117.jpg
    IMG_20240915_152117.jpg
    271.6 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20240915_153029.jpg
    IMG_20240915_153029.jpg
    162.2 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20240915_153036.jpg
    IMG_20240915_153036.jpg
    227.2 KB · Görüntüleme: 4
Mudulator çıkışından test sinyali alabiliyorsunuz. Demek ki modülatör (UHF modülatör diye bilinir. Audio ve kompozit video işaretini birlestirir) Saglam. Fakat önceki devreler sorunlu. Video oynatıcı cihazının audio (siyah) ve video (sarı) soketlerden çıkış alıp deneme yaptınız mı? Yaptiniz ama aynı şey mi oldu?

Dx- local anahtarı tunerin performansını sinirlanlandirip, local durumundayken zayıf olan yerel istasyonların, güçlü olan istasyonlarin sinyalleri den etkilenmeden daha iyi izlenebilmesi için konulmuştur. Tuner ile alakalıdır. TV ye bagladiginiz kısımla alakası yoktur.

Mudulator çıkışından test sinyali alabiliyorsunuz. Demek ki modülatör (UHF modülatör diye bilinir. Audio ve kompozit video işaretini birlestirir) Saglam. Fakat önceki devreler sorunlu. Video oynatıcı cihazının audio (siyah) ve video (sarı) soketlerden çıkış alıp deneme yaptınız mı? Yaptiniz ama aynı şey mi oldu?

Dx- local anahtarı tunerin performansını sinirlanlandirip, local durumundayken zayıf olan yerel istasyonların, güçlü olan istasyonlarin sinyalleri den etkilenmeden daha iyi izlenebilmesi için konulmuştur. Tuner ile alakalıdır. TV ye bagladiginiz kısımla alakası yoktur.
Audio çıkışını denemedim.Yarın ilk iş deneyip sonucu yazarım.

Audio çıkışını denemedim.Yarın ilk iş deneyip sonucu yazarım.
Video çıkış/giriş fişleri BNC soket olarak kullanılmış. Buradan RCA fislere (TOS, yada lale jak diyenler oluyor.) Çıkış almak için bir adaptore (BNC-TOS adaptoru) ihtiyaciniz olacak.

Video çıkış/giriş fişleri BNC soket olarak kullanılmış. Buradan RCA fislere (TOS, yada lale jak diyenler oluyor.) Çıkış almak için bir adaptore (BNC-TOS adaptoru) ihtiyaciniz olacak.
Audio çıkışın diger ucunu scarta baglayıp tv'ye scart olarak giriş yapıyorum normalde.
Bunda da aynı düzenek ile denemeyi düşünüyordum,elimde o kablolar mevcut cünkü.
Sizce saglıklı bir yol mudur?

Cihazın BNS konnektör out çıkışından tv arkasına karasal anten girişi olarak baglamıştım.Sonrasında diger girişten denemiştim ama görüntü gelmemişti.
Şimdi dün ki planladıgım baglantı için baktıgımda iki girişinde beyaz renkte oldugunu farkettim.Yani video girişi yok sanırım .
Fotograf ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20240916_101300.jpg
    IMG_20240916_101300.jpg
    177.9 KB · Görüntüleme: 2
Cihazın BNS konnektör out çıkışından tv arkasına karasal anten girişi olarak baglamıştım.Sonrasında diger girişten denemiştim ama görüntü gelmemişti.
Şimdi dün ki planladıgım baglantı için baktıgımda iki girişinde beyaz renkte oldugunu farkettim.Yani video girişi yok sanırım .
Fotograf ekliyorum.
BNC soketler video giriş - çıkışı için konulur. Kullanilma nedeni, güvenlik kamera sistemlerinde kaydedici cihaz olarak kullanılması içindi. Ama kameralı güvenlik sistemleri, ayrı bir kulvarda ilerleyip farklı bir sektör olmayı seçtiği için, kasetli video kayıt cihazları bu sektörden azad edildiler. Video ve audio çıkışlarından uygun bir kablo/aparat ile görüntü almaya çalışıniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,329
Kullanıcılar
451,786
Son üye
Beyzaozyurtlu

Yeni konular

Geri