Bilgisayar fanı ile ampul yakmak

NrYrzg.png

Bu tür yalıtılmış mıknatısla yapsam olur mu peki? Eğer yanlış bilmiyorsam saf demir(?) mıknatısın manyetik alanını engelıyebiliyormuş.

arkadaşım yanlış anlama ama o mıknatısların eninde sonunda gideceği yer buzdolabı kapağı. yemin ederim olmuyor. Allah canımı alsın dönmüyor. ayrıca halk olarak para vermeden kullanacağımız şeylere alışkın değiliz .

olmaz-olsun-öyle-halk.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Monopole mıknatısla şansını denemek istiyorum. Bakalım olcak mı.
Bir de bugün öğretmenime bu konudaki yorumlarınızı söyledim adam nazikçe projeyi değiştirmemi söyledi :). ( Herhalde dün çok fazla yanına gittim diye. Sanırım o da olumsuz bakıyor bu projeye) Manyetik tren yapmayı deneyebilirsin dedi. Ama deniycem ben bu projeyi olmazsa artık dergi yapcaz mecbur :(.

Biraz araştırdım ve haklıymışsınız sabit mıknatıs ile fanı döndüremem ama başka bir fikrim var fanın dönmesi için enerjiyi güneş veya rüzgar enerjisiyle yapsam yada onun gibi birşey :confused:. Hocaya gitmeye yüzümde kalmadı 2. dönem gitcek projeler ama projeyi vereli bir hafta olmadı. :oops:

Metodun ismi çok güzelmiş.
Geçende de iki patatesle ampul çalıştıran adam vardı.

Nükleerle boşuna uğraşıyoruz baksanıza.. ben işi bırakıp patates yetiştiriciliğine başlayacağım. gelecek var elektrik üretmese bile piyasası iyi malı çek piyasadan oluyor sana fiyatı 3 - 5 lira..

Biraz araştırdım ve haklıymışsınız sabit mıknatıs ile fanı döndüremem ama başka bir fikrim var fanın dönmesi için enerjiyi güneş veya rüzgar enerjisiyle yapsam yada onun gibi birşey :confused:. Hocaya gitmeye yüzümde kalmadı 2. dönem gitcek projeler ama projeyi vereli bir hafta olmadı. :oops:
güneş enerjisi ya da rüzgar enerjisiyle yapmanın maliyetini araştırdın mı? Bir maliyet araştırması yapmanı tavsiye derim. Sonra maddi kaynak yetersizliğinden fanı üfleyerek çalıştırmak zorunda kalma :)

Nükleerle boşuna uğraşıyoruz baksanıza.. ben işi bırakıp patates yetiştiriciliğine başlayacağım. gelecek var elektrik üretmese bile piyasası iyi malı çek piyasadan oluyor sana fiyatı 3 - 5 lira..
Birazını denize falana atınca da değeri artıyor. Televizyonlara bile çıkmıştı.
Patateste işin püf noktası kabuğu soymamak. Kabuğu soyar da iki patatesi aynı anda tutarsan çarpar adamı :D

Projeyi geliştirdim; fanın dönmesi için sabit mıknatısı hareketli yapıcam o hareketinde bi başka alet yapıcam( o aleti hala bulamadım tasarım aşamasında daha o) Hareketli mıknatıs aletide enerjisini güneş enerjisinden alacak. Projeyi kağıda döktüm eve gidince resmini göndericem.
Hareketli mıknatıs fikrini bu videodan edindim. Sizde izleyip o aleti ( hareketli mıknatıslı olanı) nasıl yapağım hakkında yardımcı olur musunuz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri