Gerçekten enteresan, hiç bir led gösterge çalışmıyor ha...

Akım trafo uçlarını boşaltsan dahi rölenin göstergeleri çalışması lazım ...

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar bir petrol ofisi kompanzasyonunda bir sorunum var yardıncı olursanız sevinirim.bellibir bölümün enerjisi kesiliyor bi kam saniye sonra kendiliğinden tekrar geliyor bu sorun neden kaynaklanır .teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerçekten enteresan, hiç bir led gösterge çalışmıyor ha...

Akım trafo uçlarını boşaltsan dahi rölenin göstergeleri çalışması lazım ...

evet enteresan bi durum bugün 2.kez fabrikaya gönderdim r.g.k.r sini aklıma

başka ihtimal gelmiyor bence r.g.k.r si sorunlu...

arkadaşlar bir petrol ofisi kompanzasyonunda bir sorunum var yardıncı olursanız sevinirim.bellibir bölümün enerjisi kesiliyor bi kam saniye sonra kendiliğinden tekrar geliyor bu sorun neden kaynaklanır .teşekkürler

Yeni konu açman daha iyi olurdu ? yeni soru için... Rölen ne marka Ka-el mi?

evet enteresan bi durum bugün 2.kez fabrikaya gönderdim r.g.k.r sini aklıma

başka ihtimal gelmiyor bence r.g.k.r si sorunlu...

arızalı olma ihtimali sıfır sen baglantılarını kontrol et röle 2 nedenden çakılır kalır

1) a.t baglantıları
2) gerilim olmazsa L1-L2-L3 arası 380V ve tabiki nötr olmassa

arızalı olma ihtimali sıfır sen baglantılarını kontrol et röle 2 nedenden çakılır kalır

1) a.t baglantıları
2) gerilim olmazsa L1-L2-L3 arası 380V ve tabiki nötr olmassa

L1-L2 L1-L3 L2-L3 arası 380v

L1-N L2-N L3-N arası 220v değerlerini bi kaç kez ölçerek doğruladım...

fazlarda ve nötrde herhangi bir sorun yok..

akım trafolarına gelince gerilim gelmedikten sonra cihaz çalışmadıktan sonra

akım tarfolarını ölçmek ne kadar mantıklı olur bilmem...

L1-L2 L1-L3 L2-L3 arası 380v

L1-N L2-N L3-N arası 220v değerlerini bi kaç kez ölçerek doğruladım...

fazlarda ve nötrde herhangi bir sorun yok..

akım trafolarına gelince gerilim gelmedikten sonra cihaz çalışmadıktan sonra

akım tarfolarını ölçmek ne kadar mantıklı olur bilmem...

Ekran gelmiyorsa a.t kontrol etme boşuna ama 2 cihazda arızalı demekte sıradışı acaba Nötr girişine kazara topraklama girse neolur diye meraklanmaya başladım şimdi?? kontrol et bir daha bence

Arkadaşlar Geçenlerde bir arkadaşımın ricası üzerine Kompanzasyon problemi olan bir yere uğradım. Orada da Entes RG3 12C vardı.
Tesis yeni Bağlantılar normal gibi (kablo renklerinden takip ettim) .Geçerken uğradığım için Pens ampermetrem yoktu, Akım tr. oranını girdim. Diğer ayarları kontrol ettim.
Ama röleyi otomatik test (öğrenme) ettiğimde sadece birinci grubu alıp bırakıyor ve başka grup almadan ana ekrana dönüyordu. Birkaç kez denedim hep aynı, üstelik her denememde birinci grubun değerini 20-30-60 gibi farklı kaydediyordu. (Grup 10 kVAr)

sayın ertek68 bu konu ile ilgili olmayan soru ve sorunlarınız için lütfen yeni konu açınız...

sayın EKREM.KOLU

mantıklı bi soru toprak-nötr arası ölçüm yapmalıyım...

peki bu işletmenin rölesini kontrol ederken otomatik modda kademeleri tanıtırken sisteminizde endüktif yük varmıydı birde işletme kapasitif yük oluşturan cihazlar varmı çünkü entes rölesinin kullanma kılavuzunda otomatik modda tanıtım yaparken bazen röle iki üç tanıtımda röle kondansatörleri tanımayabilir diyordu bu nedenle tanıtım yaparken mutlaka sisteme bi iki endüktif yüklü cihazlar alın diyordu

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri