Bir odada elektrik sorunu ?

Avizeyi açıp kapadığın anahtarı kontrol et!!

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Abicim avize nin kapağını aç sonra kontrol kalemi ile kontrol et eğer elektrik varsa nötr yoktur onun için bağlantılarına bak ayrıca anahtar ina da bak daha da ötesi yok bunun ( anlayacağınız dilden yazdım ) slm lar

yorumlarınız için teşekkürler küçük bir sorun var ise kendim halledeyim diye buraya yazdım sorunu çözemesem zaten çağırıcam elektriçiyi...

sorun şu yani kontrol kalemi ile kontrol ettiğimde normal şartlar altında mavi nötr ve topraklama sarıyeşil kabloda elektrik olması gerekiyormu.

Beyaz kapak altındaki mavi ve sarı yeşil kabloları birbirinden ayırdım şimdi odadaki bir prizde çalışmıyor ilginç
Mavi ve sarı-yeşil de kontrol kalemiyle elektrik göremizsiniz mavi olan nötr sarı-yeşil topraktır kahve rengi veya kırmızı olabilir anahtar dan gelen faz hattıdır anahtarı açınca burada elektrik olur anahtarı kapatınca olmaz!Ama bunlar inanın çok tehlikeli işlerdir bilmeyen için

şimdi bir elektrikden anlayan biriyle görüştüm mavi ve sarı yeşil kablolarda elektrik yoksa prizler nasıl çalışıyor diyor.
arkadaşım bizim işler tarifle renkllerle olacak işler değil yemek tarifi değil ki bu yemek tarifi olsa en fazla yağı az tuzu fazla olur bir dahaki sefere düzeltirsin kaldıki yumurta pişirmesini bilmeyene yemek tarifi bile yapılmaz.arkadaşlarımız sizin sorduğunuz sorudan dolayı size zarar gelmesin diye elektrikçi çağır yapsın diyor.ben şimdi mavi nötr kahve fazdır desem sizde gidip mavide elektrik yok nasılsa diye dokansanız tesisatı yapan arkadaşta maviyi faz yapmışsa veya nötr gevşekliğinden oksitlenmeden dolayı nötrde faz oluşmuşsa ne olacak.o renk faz bu renk nötr dieri toprak demek için ölçmek biçmek tam emin olmak gerekir. bence arkadaşlarımızın tavsiyesine uyun derim.

sorunla ilgilenme fırsatım olmadı henüz kablolar açık çözüme ulaştığımda burda sorunu yazacağım teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri