Biz boşuna okumuşuz

Malesef durum heryerde aynı gidişatda hiç iyi değil biz bu çılgın çırpınırken arkamızdan gelen bir mezun ordusu var ve işverenler bunu çok iyi değerlendirebiliyor ne kadar çırpınsakta bir şeyin değiseceğini sanmıyorum aksine her geçen gün aleyhimize ne kadar kendini gelistirirsen gelistir bu senin sosyal olanaklarına bir katkı sağlamayacak sen ne kadar bilgili olursan okadar yüklenecekler aldığın maasta tekniker teknisyen veya mühendis isen afedersiniz köpek gibi çalısmamıza rağmen ya kamudaki maaşı yakalamamızı ya o seviyede kalmasını çok çok nadirde olsa o maası sollamasını sağlayacak ama her şey para değil sen mühendis ol canını çıkarsınlar al 4000 tl kamudaki arkadaslar alsın 3000 ama haftasonu tatili olsun resmi tatilleri olsun yarın acaba tekmeyi yermiyim korkusu olmaksın çalısarak 3000 tl alsın 1000 tl aradaki açığı kapatırmı versinler bana 1500 tl ben kamuda çalısayım parada gözüm yok 1500 de esim alsa bi sekilde 3000 tl ile akmaz kokmaz ama geçinilir istemem arkadas bana 10000 tlde verse kıymeti yok bir arkadas sanki odtü yü bitirmissin demis tamam odtüyü bitirmedikte liseyi bitiremeyen adamdanda farkımız olması gerek, saygıdeğer bir dişdoktoru el becerisinden bahsetmis ve aynı mesajda 6000 7000 gibi rakamlardan bahsetmis belki haklıdır kendine göre ama doktor kamuda tapılıyor adeta ve doktor yardımcısı namıdeğer hemşireler aynı şekilde saygıdeğer bir yere sahipler hemşire deyince kabarıyorlar adeta onlarda yardımcı eleman bizde .... ama mühendis =) mühendisin ne kamuda ne özelde yüzüne bazan yok ben bunun daha neyinden faydalanabilirim derdine düsmüs bizim yaptığımız işlerde 6000 7000 gibi rakamlar havada kalır ama bizde 2500 tl alan tekniker özelde şükrediyor mesela radyoloji teknisyenleri bildiğim kadarıyla haftada 3 gün izinleri var kanser riski çünkü biz yeri geliyor gidiyoruz çimento fabrikasına tozdan ciğerlerimiz pert oluyor ama yoğurt ye geçer =) yarın bir gün akciğer kanseri olmayacağımızın veya ciğerlerin iflas etmeceğinin garantisini verilebilirmi ama ne kadar hayıflansakta boş....Bir abim demistiki bana biyomedikal tutuyormuydu evet dedim tutuyordu niye gitmedin dedi dedim otomasyon gözüme yüksek geldi =) güldü ve dediki sen bir yere bakıma gittiğinde kimse yüzüne bakmaz bile, ama biyomedikal teknisyenleri kapıda karsılanıyor dedi nitekim öyle görüyoruz ,ama ben yandım kardesimi yakmayacağım aklı olanda elektrik elektronik makina tekniker teknisyen mühendisi okumasın gitsin sağlık sektörüne gidebilme imkanı varsa ben kardesimi çok iyi anadolu liselerine tutmasına rağmen sağlık mesleğe yönlendirdim 3 sene sonra büyük ihtimal kamuyada atanacak 2500 maası cebinde Türkiyede teknik meslek ölü ve dirilecek durumda değil her gün bir fabrika kapanırken....Ama yapacak bir şey yok bir şekilde bu hayatı götüreceğiz ama öyle ama böyle gerekirse gideriz sahada 50 metre yüksekte kemer dahi takamayacak kadar uygunsuz ortamlarda adeta ölümle dans ederiz milyon dolarlık işleri tamamlarız ama değer görmeyiz bu iş böyle Türkiyede teknik mesleğin kaderi bu.İyi akşamlar

elinizden geldiğince yıllarınızı verip edindiğiniz bilginizi, becerinizi , okudugunuz okulu, sabahlara kadar ders calıstıgınız günlerinizi, kendinizi geliştirmek ugruna iş sonrası , okul sonrası.... sosyal hayattan kısıp mesleğinize verdiğiniz emeklerinizi kimsenin sömürmesine elinizden geldiğince izin vermeyin. o zaman bu sömürü yapan sistem bu sömürüyü yapamaz hale gelir. hak ettiğinizi alamıyorsanız aldıgınız kadarının hakkını verin fazlasını vermeyin. Rıskı veren allahtır. İşveren değil.

Futbolcu sahanın-zeminin bozukluğundan hava şartlarından yakınmayı bırakmalıdır çünkü aynı şartlarda 22 futbolcu mücadele vermektedir. Ralli yarışında pilotlar hava şartından, pistin zorluğundan yakınmayı bırakmalıdır çünkü bütün pilotlar aynı pistte yarışmaktadır. Bir yarışçının şartları eleştirmesi kadar boş bir eylem olmaz önemli olan kendini o şartlarda yarışmaya başarılı olmaya alıştırmaktır.
ODTÜ,İTÜ,BOĞAZİÇİ v.s. sayılı üniversite olayına gelirsek bunlar kalitesini ispatlamış üniversitelerdir okuyanlarıda belli bir IQ'nun üzerindeki gençlerdir, bu okulların imkanları birçok okuldan daha iyidir bunada kimse laf edemez hani derler ya yiğidi öldür ama hakkını yeme. Birde işin çalışma hayatı kısmına bakmak lazım bu konuyla ilgili de çok anım var şimdi anlatsam ortalık karışır sen bu adamları kıskanıyormusun diye atıfta bulunurlar o yüzden yaşadıklarımı anlatmayacağım şunu bilinki etiket bir yere kadar iş görür kendini yetiştirmiyorsan, geliştirmiyorsan oxford'u bitirsen hava yazar. Benden küçük olan üyelere tavsiyem onu bunu küçümsemek hor görmek size birşey katmaz bilakis sizden birşeyler götürür değerinizi itibarınızı kaybettirir. Başak boşken başı havadadır, doldukça eğilir.

"Başak boşken başı havadadır, doldukça eğilir."
Merhaba,
Çok beğendim.Bu cümleyi kullanacağım çok yerler olacak,teşekkürler.

doldurup doldurup gerekli desteği vermez isekte kırılırlar :)

Futbolcu sahanın-zeminin bozukluğundan hava şartlarından yakınmayı bırakmalıdır çünkü aynı şartlarda 22 futbolcu mücadele vermektedir. Ralli yarışında pilotlar hava şartından, pistin zorluğundan yakınmayı bırakmalıdır çünkü bütün pilotlar aynı pistte yarışmaktadır. Bir yarışçının şartları eleştirmesi kadar boş bir eylem olmaz önemli olan kendini o şartlarda yarışmaya başarılı olmaya alıştırmaktır.
ODTÜ,İTÜ,BOĞAZİÇİ v.s. sayılı üniversite olayına gelirsek bunlar kalitesini ispatlamış üniversitelerdir okuyanlarıda belli bir IQ'nun üzerindeki gençlerdir, bu okulların imkanları birçok okuldan daha iyidir bunada kimse laf edemez hani derler ya yiğidi öldür ama hakkını yeme. Birde işin çalışma hayatı kısmına bakmak lazım bu konuyla ilgili de çok anım var şimdi anlatsam ortalık karışır sen bu adamları kıskanıyormusun diye atıfta bulunurlar o yüzden yaşadıklarımı anlatmayacağım şunu bilinki etiket bir yere kadar iş görür kendini yetiştirmiyorsan, geliştirmiyorsan oxford'u bitirsen hava yazar. Benden küçük olan üyelere tavsiyem onu bunu küçümsemek hor görmek size birşey katmaz bilakis sizden birşeyler götürür değerinizi itibarınızı kaybettirir. Başak boşken başı havadadır, doldukça eğilir.
çok doğru söyluyorsunuz Yaslıuzman bey.
Futbolcunun ayakkabıları önemlidir ama. birisi iyi ayakkabı alabilir zemine çok sağlam basar yagmurda camurda ayagı kaymaz, öbürü ayagına karalastik takar altı düz kayar koşamaz.

Her takım aynı imkanlara sahip olmaz aynı kalitede oyunculara sahip olmaz. Doğada bile durum böyle hayatın gerçekleri bunlar.

Teknisyenlerle muhattap olmuyorum ;)
Sendeki bu artistlikle bir yere varamazsın daha mezunmusun bilmiyorum ama çık bi piyasayada o muhattap olmadığın teknisyenler sana bi ...... ;) yada işveren ..... 1.100 1.200 tlye ama sen bu artistlikte yeni mezun olarak 5000 tlden aşağıya çalısmazsın insallah iyi bir bilgin vardır yoksa bu karakterle biyere varamazsın yazık...

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri