BT30 spindle projesi

İlk ve en büyük hatamı yapmış bulunuyorum. Araştırınca lock nut için kestiğim 1.5 hatvenin biraz büyük olduğunu farkettim. 1.0 hatve mükemmel olurdu. Neyse böyle kalacak artık. Zaten lock nut 2 parçalı olacak. Bir birini desteklerler.
Kapat gözlerini ister İstanbul'u ister Ankara'yı dinle. dertlenme. İkiside olur.

1'de diş aralığı daha az.

Labirent koruma aşağı yukarı şöyle bir şey olacak. Labirent koruma nedir diye soracak olanlara, kesim sırasında oluşacak en ufak tozun talaşın motorun içine girmesini önleyecek 2 veya 3 parçalı labirent şeklinde iç içe giren mekanik keçe diyelim. Bu parçalar çelik ve birbirine temas etmiyor fakat aralarında 0.1-0.2 mm boşluk var.

Yarın ana mili ısıl işleme götüreceğim. Yarın veya sonraki gün geri alacağım.

4.jpg

5.jpg

Konu ile biraz alakasız ama merak ettim. Otomatik klavuz çekme konusundan dolayı. Yeniden konu açmayım dedim.

Bizim bu spindle motorları ile kılavuz çektirme şansımız varmıdır ? Deneyen oldu mu ?

Bizim VFD ile sürdüğümüz motorlarda encoder olmadığı için kılavuz takarak diş açılamaz ama bildiğimiz kılavuz dışında tek bıçaklı (bu bıçaklar hatve modülü ile bire bir aynı) kesiciler ile VFD motorlarıyla kılavuz ve pafta diş çekilebilir.

http://www.texcomputer.com/en/content/tapping-machine
Son 2 fotoğraf sana bir fikir verebilir. @Yusuf&CNC bununla ilgili bir video paylaşmıştı. Açtığı konularda bulabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri