BT30 spindle projesi

Kaptımı bırakmaz iki aşık gibi sarmaş dolaş olursunuz

Haklısınız. Kıyafet konusunda hep dikkatliyimdir. Bir de son zamanlarda gözlüksüz torna kullanmıyorum çünkü karbonlu çeliğin talaşı ufak ve çok sıcak oluyor. Gözleri korumak lazım. Yalnız yüzük konusu biraz tuhaf. Demek istediğim makine yüzüğü kaparsa zaten parmağı da kapmış olur. Yani yüzük olmasa da parmağı kapar. Neyse tecrübe tecrübedir. Uyarıları dikkate almak lazım. Teşekkürler.

Haklısınız. Kıyafet konusunda hep dikkatliyimdir. Bir de son zamanlarda gözlüksüz torna kullanmıyorum çünkü karbonlu çeliğin talaşı ufak ve çok sıcak oluyor. Gözleri korumak lazım. Yalnız yüzük konusu biraz tuhaf. Demek istediğim makine yüzüğü kaparsa zaten parmağı da kapmış olur. Yani yüzük olmasa da parmağı kapar. Neyse tecrübe tecrübedir. Uyarıları dikkate almak lazım. Teşekkürler.
Eveettt Taş yerine vardı.;)
Yüzük varken olasılığı, yokken olasılığından onyüzbinmilyon daha fazla.

Konu güzelmiş, artık bende takip edeceğim.:)
Tezgahta çalışırken dikkatli olmak lazım. Zamanında bir ustam bana yüzük, saat, hatta kıyafete bile mutlaka dikkat etmemi söylemişti. Talaş sardırmamaya da dikkat etmek lazım. Yakalarsa jilet gibi doğrar atar.

Suat abi m6 imbus vida tek başına 2-3 tonluk asılma gücune dayanır. 4 bile yeter :)

m6 vidayı tavana asacağız
aracım 1.3 opel corsa c kasa 1.100 kilo falan
2 tane corsayıda bu metrik 6 vidaya tuttursak
taşıyacak öyle mi ??

m6 vidayı tavana asacağız
aracım 1.3 opel corsa c kasa 1.100 kilo falan
2 tane corsayıda bu metrik 6 vidaya tuttursak
taşıyacak öyle mi ??

Ben bi çok sac kesme kalıbında kullanıldığını gördüm 10 15 tonluk Preslerde sorunsuz çalışıyordu, :) :)

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri