Bu devrede bir hata var mı ???

veli dayı

Üye
s.a ekteki saat derece devresini yapmak istiyorum, devre 2 parça pcb den oluşuyor pinli soketle birbirne geçecek ama sağ tarafta vcc ucu boşta ama diğer kartta o uç bağlantılı yardımcı olacak birisi var mı ?
pcb şeması

Ekli dosyalar

• PCB.jpg
    PCB.jpg
    486.3 KB · Görüntüleme: 22
  • ssaatt.rar
    22 KB · Görüntüleme: 2
Resim çok küçük zaten lacivert renk siyah üzerinde belirgin olmuyor ... Yolları iyi takip edin, paralel olabilir bu durumda tek taraftan temas olması yeterli.

Devre şemasını bulursanız bakalım nereye bağlanıyor eksik var mı yok mu belli olur.

Devre şemasını bulursanız bakalım nereye bağlanıyor eksik var mı yok mu belli olur.
Hocam teşekkür ederim, arkadaşın bahsettiği yer alt plaketin sağ tarafı sanırım. Gözüme çarpan olumsuzluk veya acemilik mi denir, simetrik yapılmış olması ve yönüyle ilgili uyarıcı - dikkat çekici işaret olmaması. Baş aşağı takılması sonucu kısadevre dolayısıyla maddi zarar verebilir belki. Bu sebepten simetrikliği bozmak gerek tasarımda oynanma veya kaydırma yapmalı daha bu aşamada.

isis devre şeması yok ekte. sadece ares baskı devre şeması var.

isis devre şeması olmadan bilemeyiz ki. isis şeması olsa doğru olarak hazırlanmış mı diye bakardık.

isis devre şeması olmadan bilemeyiz ki. isis şeması olsa doğru olarak hazırlanmış mı diye bakardık.

valla yoktur ustam ne yapacaz peki çok heves ettim bu dvereyi yapmaya hem saat hem derce hem de saniye gösteriyor....

pıc16f877 nin hemen altında pinli kısım var oraya ne gelecek acaba ????

valla yoktur ustam ne yapacaz peki çok heves ettim bu dvereyi yapmaya hem saat hem derce hem de saniye gösteriyor....

pıc16f877 nin hemen altında pinli kısım var oraya ne gelecek acaba ????
Hemen alttaki 6 pinli yer sanıyorum ki programlama (icsp) soketi.

Forum istatistikleri

Konular
128,855
Kullanıcılar
450,962
Son üye
MetePV

Yeni konular

Geri