Bu kadının Çarpılmadan nasıl oraya çıktığını açıklayabilirmisiniz

Kadının iki ayağı ve sol eli aynı potansiyelde, sağ eli ise izolasyonlu bir noktada yani havada diye de düşünebilriz, bu yüzden çarpılmamış, izolatörün kadının sağ elini temas ettiği noktadan direğe kadar olan kısmı izolasyon için yeterli gelmiş, demekki hatın gerilimine gore fazla buyuk izolasyon kullnmışlar..

kadının iki ayağı ve sol eli aynı potansiyelde, sağ eli ise izolatörde yani hava da diye de düşünebilriz, bu yüzdne çarpılmamış, önemli olan nokta izolatörün kadının elinin temas ettiği noktadan direğe kadar olan kısmının izolasyon için yeterli gelmesi demekki hattın gerilimine gore bayağı buyuk izolator kullanmışlar kadının hayatnı da bu kurtarmış..yanılıyoda olabilrim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Resimdeki pozisyonda zaten çarpılmaz.

Resimdeki pozisyonda zaten çarpılmaz. Geçişi ise önce Parafudr a tutunarak ilerlemiş sonra alttaki köprüye basmıştır bu şekilde çarpılmaz.

Dur bu haber hoşuma gitti ya :) Yada şöyle olmuştur elektriğin insiyatifi diyebiliriz. Direk 'yıllardır tepeme saplar çıkıyo biyerlerime anahtar sokup duruyorlar İlk defe bi karı çıktı beni okşuyo' diyip çarpmaktan vazgeçmiştir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu kadın o kafayla buraya nasıl çıkmış onu anlamadım.:)

ben de ilk gordugumde fotoshop dedim, o kafayla nasil tirmanmis oraya, bir de voltaj bizim standartlara gore en az 154 kV 34.5 degil.

tamamen haber aldatmacası imkanı yok enerjı olmasının

acil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı

çok acil kurtarılmış (2 saat)

Ya siz tabi iyi bilirsinizde ben tabletten actim resmi baktim buyuttum teller siyah gorunuyor izole olabilirmi uzerlerinde benim bilgim yok bu konularda ama sonucta avrupa teller yada direge yakin olan kisimlar izoleli olamazmi

A10 cihazımdan gönderildi

Ya siz tabi iyi bilirsinizde ben tabletten actim resmi baktim buyuttum teller siyah gorunuyor izole olabilirmi uzerlerinde benim bilgim yok bu konularda ama sonucta avrupa teller yada direge yakin olan kisimlar izoleli olamazmi

Guzelmiste :). Cekler ya avrupali kari erkek yok ki orda ne yapsin hatun direge cikmis turkiye de olsun bakiyim cikabiliyomu direge :)

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri