Bu resimdeki yuksek gerilim hatti mi?

Abiler nolur soyleyin bu yuksek gerilim hatti mi? Iznik golu kiyisindan giden direkler. Evet ise ne kadar uzaga ev yapmak lazim. En ufak fikrim yok. Sizi buldum nolur yardim

Ekli dosyalar

• 2014-11-18 18.23.03.png
    2014-11-18 18.23.03.png
    970.2 KB · Görüntüleme: 33
Üstatlar da baksın benim gördüğüm: Fotoğraftaki hat bizim orta gerilim sizin yüksek gerilim dediğiniz 36.000 volt (36 kV) luk hattır. En büyük salınım noktasının yapılara olan en küçük yatay uzaklığının 2 metreden fazla olması gerekiyor.

Aşağıdaki kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinin 6 bölüm madde 42 den sonra özellikle 44 sizin sorunuzun cevabı.
http://www.emo.org.tr/mevzuat/mevzuat_detay.php?kod=53

Birde konu ile ilgili yargıtay kararı

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=65123

Abi sagol. Allah razi olsun. Kanun 2 metre diyorsa bu minimumdur. Biz bir 5-10 metre uzak durmali ya da catiyi aluminyum la filan kapatmaliyiz diye dusunuyorum. Abi sagol

Abi sagol. Allah razi olsun. Kanun 2 metre diyorsa bu minimumdur. Biz bir 5-10 metre uzak durmali ya da catiyi aluminyum la filan kapatmaliyiz diye dusunuyorum. Abi sagol
Çatıyı alüminyumla kaplarsan iletken oluşur.Sende biliyorsundur ki alüminyum elektriği geçirir.Topraklamanı çok güzel yaptır.Paratoner bağla bence havanın nem durumuna göre elektrik hava dan da iletilir.Direklerden benim anladığım 125000 V.'a benzettim bu hattı.

Abi korktugum su kanserojen filan diyorlarya o yuzden. 125000 ne demek abi... nukleer santral namussuz.... ben evden vazgeciim en iyisi. Sagol abi cevabin icin

Abi korktugum su kanserojen filan diyorlarya o yuzden. 125000 ne demek abi... nukleer santral namussuz.... ben evden vazgeciim en iyisi. Sagol abi cevabin icin
Nükleer santral aslında doğaya en az zarar veren santraldir.Tabi ki patlama veya sızıntı olmadıktan sonra .santralden şehir merkezlerindeki dağıtım merkezlerine 330000 volt elektrik gelir.buradan dan da ilçelere ve sanayii bölgelerine 125000 volt olarak iletilir buradan da mahalle ve büyük güçlü fabrikalara 34500 volt olarak iletilir.

Ayrıca topraklama güzel yaptırırsan ev yapmaktan korkma derim.Ben yıllar önce 330000 volt hattın altına bir firmanın fabrika yaptığını gördüm ve fabrikanın topraklamasını biz yapmıştık.Ayrıca şuan çalıştığım lojistik firmasının istanbul hadımköy deki tesisinin üstünden 125000 volt geçiyor.Hatta bu 125000 volt tan binaya atlama oluyor.Topraklaması iyi olduğu için gelen elektrik toprağa geçiyor.Yapacağın binanın 4 tarafında bakır levhalarla topraklama koyacaksın.ayrıca şimdi temel topraklaması yapılıyor temel demirlerine galvaniz şeritlerle bağlantı yaparak ben bunu istanbul beylikdüzünde atopya alışveriş merkezinin temelinde yapmıştım ama çokda uzman olduğum bir konu değil.Sen gerekli tedbiri alırsan sorun olmaz.Tabi ki evi ne kadar ne kadar uzak yaparsan o kadar iyi!...

Forum istatistikleri

Konular
129,184
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri