Cızırtılı ses

görkemsmz

Üye
eski bir cd çalarım var aux/rca kablosu ile pc ye bağladım ama sesler cızırtılı çıkıyor (özellikle tizler ) aşırı cızırtı yapıyor hoparlörlerim sağlam ( cızırtıyı neden yapar )bi bilginiz varmı

Kulaklık girişi olmaz orası çıkıştır.
Kulaklık çıkışından aldığına göre giriş yaptığın cihaz dvd oynatıcılı ses sistemidir.
PC nin ses çıkışını ses ayarından önce iyice kısarak deneme yap.
Düzelme olursa ses seviyesini en ideal seviyeye göre ayarla.

Kulaklık girişi olmaz orası çıkıştır.
Kulaklık çıkışından aldığına göre giriş yaptığın cihaz dvd oynatıcılı ses sistemidir.
PC nin ses çıkışını ses ayarından önce iyice kısarak deneme yap.
Düzelme olursa ses seviyesini en ideal seviyeye göre ayarla.
denedim onu ama cızırtı devam ediyor foto atamıyom telefonum yok kusura bakma aklına gelen başka bişey varmı
cd çaların içinde tda 2004 var devrede şişik kondansatör yok patlak yada yanık kokusu yok aklımada bişey gelmiyor başka yapcak bişey kalmadı
cd çaların içinde 8 ohm 5 w 2 hoparlör vardı ben bunları söküp 4ohm 30w hoparlör bağladım ondan yapabilirmi başka yerdede amfiyi zorlar ısınır dediler ama ısı yok normal gibi

Son düzenleme:
Soket lehimleri kötü olabilir veya aux kablonuzun kalitesi kötüdür.

Soket lehimleri kötü olabilir veya aux kablonuzun kalitesi kötüdür.
10 tl ye aldım dandik değil çok kalitelide değil ideal orta kalite kablo

başka bir cihaza takıyom kablo onda cızırtı yapmıyor bunda yapıyor

tda 2004 ün arkasında metal yer var o şasiye değiyor ondan yapabilirmi

tdayı şasiden ayırdım ve dışarda çalıştırdım cızırtı yarıya indi diyebilirim başka neyden yapar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beslemeniz iyi değilse de yapar, anlyorsanız ve klasik beslemeye sahipse aküyle batarya ile deneyin yoksa bir bilenin bakmasında fayda var. Entegre arkasındaki metal soğutma sağlar onu ayırmayın.

Beslemeniz iyi değilse de yapar, anlyorsanız ve klasik beslemeye sahipse aküyle batarya ile deneyin yoksa bir bilenin bakmasında fayda var. Entegre arkasındaki metal soğutma sağlar onu ayırmayın.
tmm sağolun entegreyi soğutucudan ayırmadım soğutucu metalle entegre birbirine bağlı şasiyle bağlandığı yeri kağıt bantla kapattım yani kısaca soğutucu takılı şasiden entegreyi ayırdım

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri