Can sıkıntısı

Oparatorun elle manuel olarak kullandigi bi ayar vanasi var ben plc otomasyon biliyorum ancak step motor hic takmadim yenilik olsu diye bu makineye uygulamak istiyorum hem plc hemde el carki ile step motor surebilirmiyim plc sistemi hazir ek yapmak icin hangi parcalari almaliyim
Step motorla hidrolik pompayı mı çevirmek istiyorsun yoksa ayar vanası dediğin valfe mi yön vermek istiyorsun

bu sistem daha çok işinizi görür
Ben daha basit bi sistem dusunuyorum ayrica sivi seviye konturolu yapmicam yusuf bey cok basit anlatmaj gerekirse bi musluk dusunun kafasina bir step motor takip el carki ve plc ile hasas sekilde saga sola cevirerek acip kapatmak istiyorum mumkunmu kontrollunu yapacagim

20170922_151439.jpg
makinedeki step motor baglayip kontrol edecegim bolum burasi resimde gorudugu gibi ici vidali ayar icin step motor vidayi saga sola ceviricek el carki ve plc ile

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben daha basit bi sistem dusunuyorum ayrica sivi seviye konturolu yapmicam yusuf bey cok basit anlatmaj gerekirse bi musluk dusunun kafasina bir step motor takip el carki ve plc ile hasas sekilde saga sola cevirerek acip kapatmak istiyorum mumkunmu kontrollunu yapacagim
video u tam izlememişsiniz orda musluk aktivatör onu kullanarak yapabilirsiniz daha kolay olur
https://www.google.com.tr/search?q=...5LjWAhULSJoKHTizD1oQ_AUICigB&biw=1242&bih=615

Hidrolik sistemler için özel ekipmamlar var zaten. Neden step motorla falan işi zora koşuyorsunuz ki.

icinden herhangi bir sivi gecmiyor yani kuru bir noktada ayar yapiyor vana veya aktivator is gormez yukledigim resimde montaj yeri gozukuyor basit bi visa sadece saga sola doncek o kadar servo ile yapiliyor ama maliyetli step ile olabilirmi onu bilmiyorum

Hidrolik sistemler için özel ekipmamlar var zaten. Neden step motorla falan işi zora koşuyorsunuz ki.
peki soyle dusunelim o zaman hidroligi bir kenara birakalim unutalim tamamen ben bir plc ile step motor surebilirmiyim ve ek olarak sisteme el carki eleyebilirmiyim bunun icin ne yapmaliyim mak 3 kullanmicam yani plc ve step motor arasinda gerekli hareket kordinasyonunh saglayan bir kart yokmu cnc takilan karlar varya el carkida ekleniyor uzerine step motorda baglaniyor iste o karti ben plc ye baglayabiliemiyim pc deyil plcye veya plc olmasin sadece o kartve el carki ile step motoru saga sola dondurebilirmiyim belli bir sinirda yanliz mak 3 olmadan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Plc ile step motora göbek attırırsın abi orda sıkıntı yokki. El çarkıda eklersin. Ekstra karta şuna buna gerek yok.

step motor ve sürücüsü plc üzerinden çalıştırılabilir. Ekran varsa üzerinden ayar yada sonsuz pot ile yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Geri