Cat6 yi hdmı ye çevirmek

sdag

Üye
Arkadaşlar Cat6 kabloyu hdmı ye çeviren aparatlar var. Burada şunu merak ediyorum. Cat6 da 8 kablo var hdmı de daha fazla. Nasıl dönüştürülebilir ve verim alınabilir. Kablo sayıları uyuşmuyor

Arkadaşlar Cat6 kabloyu hdmı ye çeviren aparatlar var. Burada şunu merak ediyorum. Cat6 da 8 kablo var hdmı de daha fazla. Nasıl dönüştürülebilir ve verim alınabilir. Kablo sayıları uyuşmuyor
cat5 / cat6 kablo ile cross bağlantı yaptığında internet bağlantısı yapılıyor biliyorsun değil mi?

cat5 / cat6 kablo ile cross bağlantı yaptığında internet bağlantısı yapılıyor biliyorsun değil mi?
Evet üstat bunu biliyorum ama Cat 6 ile hdmı nin yapılarıni düşününce kablo sayıları eşit değil gruba bı danışmak istedim

Evet üstat bunu biliyorum ama Cat 6 ile hdmı nin yapılarıni düşününce kablo sayıları eşit değil gruba bı danışmak istedim
bazı kablolar çift şasedir, ( yani örnek , iki tane siyah kablo vardır, ikisi de eksidir) kullanmazsın veya ikisini aynı yere bağlarsın. teknik ayrıntıları ancak yapan ustalar bilir.

Yapısını bilmiyorum ama iki uçta da dönüştürücü olduğundan ses ve görüntüyü data paketlerine dönüştürüp yolluyordur. Alıcı noktada data paketlerini ses ve görüntüye dönüştürüyordur. HDMI mesafeleri genelde kısa oluyor ama Cat6 mesafeleri oldukça uzun.

Forum istatistikleri

Konular
129,314
Kullanıcılar
451,764
Son üye
masiv

Yeni konular

Geri