ceza yemiş miyiz

Teknik müdürümüz normal kademeyi küçültmek için 10 kVAR kondansatör yollamış ; bu durumda onu takmamızın bir anlamı olmayacak
O kadar kafa patlatıyoruz hergün kontrol kaleminde ; müdürüm demesin girip biraz baksın buraya Yarında 3 tane akım trafosu gönderirse ben şaşmam

Teknik müdürünüz bu işi biliyorsa,sizi 3 gündür neden yoruyor ?
yaklaşık 45 gündür yoruyorum hocam,
ben öğreniyorum diye mutluyum
İki yerden kastınız hem ana kesici çıkışı hemde jeneratör çıkışı mı ?
hem şalter üzerinde var hem de kublaj üzerinde enerji merkezinde 6 adet 3 faza dağılmış 2 marka akım trafosu var.
bi de torodial var o da şalterin altında. resimde görünüyor

O kadar kafa patlatıyoruz hergün kontrol kaleminde ; müdürüm demesin girip biraz baksın buraya Yarında 3 tane akım trafosu gönderirse ben şaşmam
belki o da forumun emektarıdır.
bu 10 kVAR ı (60 kVAR ın yerine) takayımmı ?
3 tane 10 kvar var. ilk iki kademeyi 10 10 yapalım. akım trafo bilgileri
sorduğunuz herşeyi ekledim

belki o da forumun emektarıdır.
bu 10 kVAR ı (60 kVAR ın yerine) takayımmı ?
3 tane 10 kvar var. ilk iki kademeyi 10 10 yapalım. akım trafo bilgileri
sorduğunuz herşeyi ekledim
Mevcut akım trafosu ile bunları rgkr ye gösteremezsin ; yükümde zaten 160 A i bulmuyor diyorsun . Akım trafolarının 3 ü kompanzasyon içinse üçüde ampermetreler için olabilir belki . Plana bakmak lazım ; hariçten gazel okumayalım.

Bu mevzuda kalıcı çözüm @YaşlıUzman ağabeyimizin anlattığı olur herhalde ki ben dahi akşamdan beri okuyup okuyup hazmetmeye çalışıyorum Bizim yaptığımız onu sok bunu çıkar ancak pansuman olur yaraya herhalde.

Amir,bildiğini ekibine anlatmıyorsa,bi boka yaramaz.Belkide bilmiyor ( muhtemelen ) !

3- Düşük güçte bir kaç kondansatör alıp mesela 6 adet. Mevcut kademelerin 6 tanesini bu düşük güçteki kondansatörlerle değiştirip röle set değerlerini yapar bu sıkıntıdan kurtulurdum.
@YaşlıUzman hocamın böyle bir tavsiyesi var
onadan önce
sizin böyle bir uyarınız var
sizin uyarınızdan emin olup kademeyi küçültmem gerek.
bununla ilgili olarak neler yapılabilir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…