cezamı yiyorum+

telemcii

Üye
faturayı aynen yazıyorum aktif ilk endeks;1,746,000 son endeks;1,763,000
endüktif ilk endeks;434,000 son endeks:439,000
kapasitif ;ilk endeks 49,000 son endeks;49,000

bu panonun oldugu yerde sadece floresant aydınlatmalar var panoda trifaze kondansatörler ve trifaze kondansatör tanıyan beyin var entes.. hic kondansatör cekmiyor..

ikincisi ben eğerki ceza yiyiorsam neden faturada yazmıyor_?

ücüncüsü fatura tutarı 150.000 tl

yardımlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
endüktif yüzde olarak %30 gözüküyor bu da ceza yemenizi gerektiren bir değerdir.

kondansatör değerlerini yaz işletme gücünü yaz mümkünse tek tek güçlri yaz
bu arada akom trafosu bağlantı kontrolunu yapınız akım trafoları sadece raktif güç kontrol rolesine ait olsun

ceza neden faturada gözükmüyor

kondansatör değerlerini yaz işletme gücünü yaz mümkünse tek tek güçlri yaz
bu arada akom trafosu bağlantı kontrolunu yapınız akım trafoları sadece raktif güç kontrol rolesine ait olsun

şu an yazamam ama sonra inceleyip yazacagım

arkadaşlar yardım edin

kapasitif ve endüktif yememek için ne yapmalıyım... panoda 15 kvarlık 3 fazlı kondansatörler var.entes röle trifaze kondansatörleri okuyor..monofaze kondansatör eklemem yetrli olurmu.yeni bir beyin aldım entes hem 3 fazlı hem 1 fazlı okuyor..panonun oldugu atölye su anda sadece floresant aydınlatmalar var vede bilgisayar yazıcı felan var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
entes röle cosq değeriniz ayarlı mı acaba, değer okurken ekranda hangi değeri görüyorsunuz

mrb telemci aktıf 1763-1746=17 reaktıf 439-434=5 kapasitif tuketım ıse 0 birim olmakta reaktıfın aktıfe oranı 17/5=0,29 vede reaktıf ceza yemektesınız
rolenın tam modelı kondansator guçleri,yuk durumunuz vede rolenın bağlı olduğu akım trafosunu soylersenız size daha iyi yardımcı olabiliriz

@telemcii elektrik faturanızdaki sözleşme güçünüz 30KW tın altındaysa reaktif ceza yemiyorsunuz, eğerki 30KW üstündeyse söz gücünüz reaktif ceza yiyorsunuz vermiş oldugunuz yetersiz bilgilere göre 30Kw altı gibi duruyorsunuz diger arkadaşlarıda yanıltıyorsunuz
söz güçü: 30KW üstü 20/15-30KW altı 33/20 okunur (sizinki Rt %29)

Sözleşme gücünüz 50kVA'nın altında ise oranlarınızı %33'e %20'dir. %30'la cezaya girmezsiniz. Cezaya girmişseniz de bu faturada görünüyordur. Aşagıdaki örnek faturada, işaretlefiğim yerlerde Tutar yazıyorsa eğer, o kadar (+vergiler) ceza bedeli vardır.

Sözleşme gücünüz 50kVA'nın altında ise oranlarınızı %33'e %20'dir. %30'la cezaya girmezsiniz. Cezaya girmişseniz de bu faturada görünüyordur. Aşagıdaki örnek faturada, işaretlefiğim yerlerde Tutar yazıyorsa eğer, o kadar (+vergiler) ceza bedeli vardır.

tmm arkadaşlar bir bakayım faturaya ayrıntılı bir şekilde yazarım

fatura tutarı 120.000 tl ise kesin 50kva üzeridir.

Forum istatistikleri

Konular
129,306
Kullanıcılar
451,747
Son üye
İlhan83ist
Geri