CNC için kesici uçlar hakkında

ben masif ahşap da kullanıyorum.fiyatına göre performansı süper ahşap dışında hiç denemedimayrıca adamla sürekli mailleşiyoruz hangi ürünü desem siteye ekleyebiliyor.varsa istiyacınız ona göre iletin adama temin ediyor.ben ilerde o siteye stepmotor spindle vs cnc malzemeleri ekletirsem şaşırmayın :)
Hocam çok iyi olur şu step motor işi .v bit lerden bir haber varmı.ekleyecekmi siteye

ben masif ahşap da kullanıyorum.
fiyatına göre performansı süper
ahşap dışında hiç denemedim
ayrıca adamla sürekli mailleşiyoruz
hangi ürünü desem siteye ekleyebiliyor.
varsa istiyacınız ona göre iletin adama temin ediyor.
ben ilerde o siteye stepmotor spindle vs cnc malzemeleri ekletirsem şaşırmayın :)

Peki hocam bir seferde kaç mm dalıyorsunuz malzemeye. Kanımca 2 ağızlı ile düşük devirde, yavaş kaba paso çalışıp, son katta yüksek devirde, hızlı 6-8 ya da en kötü 4 ağızlı freze ile girerseniz yüzey kaliteniz ve uç ömrünüz artabilir. Tabi çok ağızlı son yüzey frezeleri çap 4-6mm'den aşağı ölçülerde olmazlar.

ben ilerde o siteye stepmotor spindle vs cnc malzemeleri ekletirsem şaşırmayın :)

V-Bitlerden banada lazım...

akyele hocam talep etmiş richootools dan .yakında eklerler belki

HOCam bu richontools bizden baya bi spariş almaya başladı.söyleyinde forum üyelerine özel indirim uygulasın artık bayaa bi reklamını yaptık

Peki hocam bir seferde kaç mm dalıyorsunuz malzemeye. Kanımca 2 ağızlı ile düşük devirde, yavaş kaba paso çalışıp, son katta yüksek devirde, hızlı 6-8 ya da en kötü 4 ağızlı freze ile girerseniz yüzey kaliteniz ve uç ömrünüz artabilir. Tabi çok ağızlı son yüzey frezeleri çap 4-6mm'den aşağı ölçülerde olmazlar.
2 f 2mm uçu
sapelli kayın özellikle meşeye 5 mm den fazla dalmıyorum

bende sipariş verdim 3mm saplı text ebgraving için V uç 3 çeşit aldım ayın 16 sında hongkong dan çıkmış gözüküyo

alan deneyen arkadaşlar
sonucu görüş ve düşüncelerini ve tavsiyelerini paylaşırsa iyi olur

Bugün ben de bu yazıları okuyarak richontools sipariş verdim 100$'lık + gönderim 5-12 gün 39$ inşallah yüzümü kara çıkarmaz uçlar.
Çünkü şirketime aldırdım bunları ve referans olarak da "akyele" ustayı gösterdim :)D). Bir arkadaşım almış, iyimiş dedim. Ha bu arada biz epoxy, alüminyum ve çelik işliyoruz freze ile. Ve satınalma bu ürünleri 10 katı fiyatına alıyordu :D. Neyse sonuçları kesin yazarım buraya saygılar.

Uçlar gelmiş şuan gümrükteler. Takılmadan geçerse iyi olacak. Gelince denemeleri yapıp yazarım. :D

bende sipariş verdim 3mm saplı text ebgraving için V uç 3 çeşit aldım ayın 16 sında hongkong dan çıkmış gözüküyo

Sevgili Asenyurt text engraving için çelik profile işlemek amacıyla (harflerin ve rakamların boyutları 3 veya 4 mm civarında olacak)ne tür uçlar almam lazım ve uç kalınlığı ne olmalı?

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,026
Son üye
prfeem

Yeni konular

Geri