cnc panom

bişey sorucam
sürücüden motora giden kablolar var ya t1-t2-t3
neden ikili yaptın onları ??
ayrıca bana kablo kesiti ince gibi geldi

Invertoru ayarlamamışsın 0.0 gösteriyor program yazmadan göremezsin çalışıp calismadigini

merhaba arkadaşlar benım arabada bı sorn var yardım edersenız sevınırım araba marş basınca vujjjt dıe garıp bı ses cıkarıyo ve cok yazıf bı sesle sızce ne ola bilir uzun suredır yag koymadm ondan yapabılrmı tesekurler sımıden

bişey sorucam
sürücüden motora giden kablolar var ya t1-t2-t3
neden ikili yaptın onları ??
ayrıca bana kablo kesiti ince gibi geldi
Panoya mike jaklardan takmıştım kablolar onun için ikincisi denemek için motora direk bağli. yani motorla pano arası kablo yapmadığım için. Ayrıca diger kablolarin kesiti ince sanırım 0.22 biraz arttırmam lazım.

Gnd - 04
Pwm - 13
5 - 2
7 - 3
10v ucundan da 1k direncle 13[/QUO
Gnd - 04
Pwm - 13
5 - 2
7 - 3
10v ucundan da 1k direncle 13
Hocam çok özür diliyorum soylediğiniz bağlantıları harfiyyen yaptım p106 parameyresi startın şeklini belirliyor 1,2 ve 3 yaparak bütün ihtimalleri denedim asağida mach3 ayarlarımda var sürücü üzerinden motoru çalıştırabiliyorum p106 yı 0 yaptığımda ama bir türlü kart üzerinden çalıştıramadım

Ekli dosyalar

• 20160105_163131.jpg
    106.1 KB · Görüntüleme: 29
  • 20160105_163009.jpg
    112.2 KB · Görüntüleme: 29
  • 20160105_162911.jpg
    150.8 KB · Görüntüleme: 31
  • 20160105_162853.jpg
    161.1 KB · Görüntüleme: 30
Çıkışların 24v veriyor mu? Vermiyorsa araya röle koyarak invertördeki 24v kontrol etmen lazım
Parametreleri ayarla invertör üzerindeki 24v u 2 nolu uca değdir çalışırsa kontrol kartındaki ayarları değiştirirsin

P106 sıfır yaparsan invertörün üzeeinde led yanar ve üzerindwki start stoptan çalışsın demek olur

Parametre ayarlarin ne anlama geldigini okuyup anlaman lazim bende bu model olmadigi icin bilemiyorum. Soylendigi gibi her parametrenin bir ozelligi var hango konumda neler yaptigini anlatan. Mesela pwm kontrol ediliyorsa surucunun on off tuslarindan acip kapama yapamaman lazim..
Bunlar haricinde akz kartinin pwm mach3 ayarlari hatali olabilir. Youtube da bir suru video var bununla ilgili incelemen gerek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…