cnc router için motor seçimi

Delta vfd serisi sürücüyü çalıştırmam bu şekilde oldu.
Fabrika ayarlarına aldım
Motor ve güç bağlantısını yapıp elektrik verdim sonuç muhteşem :) internetteki manuelinden bakıp start stop ve rev fwd butonları ve ayarlarını yaptım

iphone'umdan gönderildi.

Bende söyle bir sikinti var 4000v luk sürüm 220 ilede deniyorum direk alarma geçiyo düşük voltaj diye 380ile calistiriyorum motor bi kaç saniye calisiyo tekrar düşük voltaj diye uyariya geçiyor birini aradim gel 300 tlye allenbradley veriyim diyo saka gibi yarin o arkadasa goturcez bakalım

Öncelikle hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyorum ve aşağıdaki mesajımı hatırlatmak istiyorum.

Delta ve allen bradly kötü markalar değiller. Allen bradly amerikan malıdır deltada uzakdoğu malı ama çin malı değil diye biliyorum. 2 firmanında teknik desteği oldukça iyi. Hatta bir projede 2 adet 11.5kw allen bradly sürücü kullanmıştım memnun kalmıştım. Teknik destekleri çok iyiydi ne sorsam yardımcı olmuşlardı. Yaskawa türkiyede çok yaygın olan bir ürün değil. Sadece japon malı diye fazla para vermeye değmez bence. Tabi karar senin.

Hatırlatma için teşekürler canım kardeşim markada veya destekte sıkıntı yok hemen geri dönüş yaptılar ama işime yaramadı cihaz 400v serisi oldugu için böyle bir uyarı veriyor sanırsam bugün ayar konusunda yardımcı olurlarsa 220volt ile çalıştırmada eyvallah ama destek vermezse satın aldığım firma iade yapacagım. Ama sormuştum allenbradleyi aynı firmada çok pahalı demişlerdi. Neyse bakacagız artık destek için hepinize teşekürler amacım hemen çalıştırıp sizlerle bir video paylaşmak :) dua edin bugün sizlere gösterebileyim cihazımı :)

byket

Cihazı resetleyip tekrar ayar yapmayı dene. Bazı cihazlar ayarlı geliyor ve resetlenmesi gerekiyor.

Cihazı bilmediğim için daha fazla yardımcı olamıyorum.

Hepinize teşekkür ederim ürün düşük voltaj hatasi veriyordu 220v ta bende gittim söyledim aldigim yere yanlis ürün verilmis .d parametrelerini ayarlayip yeni ürünü gonderecekler

Hatırlatma için teşekürler canım kardeşim markada veya destekte sıkıntı yok hemen geri dönüş ..

Ne kadar ciddi bir firmaymış o , adresini versen de gıcık olduklarımıza önersek .
Teknoloji ve bilim de kibarlığın ve iyi niyetin hiç ama hiç önemi yoktur.

Valla abi biraz yogundu ondan oldu sanirim elemanda yeni olmasi lazim ki böyle bisey oldu. Başka birinede sorduk oda 220 ile calisir dedi ama cihaz düşük vltaj uyarisi nedeniyle parametre girişi de almiyordu gittim dedim 220 tek fazlidan vercekler. Sana ulasamadim ki abi bu 220 ile çalışma olayini sormak icin

En az 10 yerde yazmışımdır ,
2.2kW kadar girişler monofaze olur daha büyük güçler için trifaze giriş şarttır evlerde yoksa dikkat edin diye...
Bana sormasan @asenyurt a sorsaydın.
O da az fırça yemedi. :cool:
Ve bir teknik eleman özellikle cenececi bir sorun tanımlayacaksa tam tanımlar.

Ve yazdıkların mazeret olamaz ciddi firmalar için.
İşte tam olarak bu gibi durumlar için bazı yazılarım çok katıdır.
Kırılan kırılsın umurumda değil.
Ger gün 3-5 ölü insanımız hepsi de teknik elemanların işi bilememesinden ve ciddiyetsizliklerinde kaynaklı , alayının ...

Abim kiz haklisin ama cihaz 2.2kw ama 400v giriş yaziyodu kwde sikinti yok kizmaktada haklısın abi ben orada dedim evde calistircam abi 200v 220v volt diye orada faturayi veren arkadaş 220de calisir dedi bilemedim valla abi dediğim gibi o kadar bilgim olmadigi için calisir diyince herhangi birşey diyemedim . Gerekirse bizde fırça yeriz abi sıkıntı yok . Senin dediklerinide unutmadim abi merak etme . Yanlış kodda bir ürün almisiz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,946
Son üye
colakemir26

Yeni konular

Geri