CNC Router Tasarımım İçin Bilgi Eksikleri

Öncelikle hayırlı olsun.
Faz ve nötr yer değiştirmesi sorun olmaz,rahat olun.

Muhalefet olayim diye demiyorum..ama.kesinlikle faz notr girisinin surekli ayni sekilde olmasi sistem cin cok onemli.
. sistem de olusabilcek hata ko trolu ayni girislerin olmasi da cok onemli...

Bugün CNC için gerekebilecek Alü levha için İMES Ümraniye/İst. bir firma ile görüştüm. Fiyat bilgisi işinize yarayabilir, gerekirse firma bilgisi de veririm. PDF formatında kesilecek ölçüler verildiğinde istenilen ebatta kesebileceklerini söylediler. Levhada genelde artı yönde, max. et kalınlığının %1 i hata payı var, min 3 mm pay vererek kesim yapabiliyorlar.
  • 6063 Alü 14.5 TL/kg + KDV
  • 7075 Alü 18.0 TL/kg + KDV

Son düzenleme:
Muhalefet olayim diye demiyorum..ama.kesinlikle faz notr girisinin surekli ayni sekilde olmasi sistem cin cok onemli.
. sistem de olusabilcek hata ko trolu ayni girislerin olmasi da cok onemli...
Muhalefet olmazsa olmaz zaten bu işler....:)
Smps Ac girişleri direk doğrultulduğu için Faz ve nötr girişi mühim değil.Fakat bu İlla ters bağlayalım anlamında gelmez.Sadece ters olduğuna smps etkilenmez.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/smps.9237/page-3

3D.jpg

Bu da oğlumun 3D yazıcısı olacak, ortaokul bitirme hediyesi. Yaz başına planlamıştım sorunlar nedeni ile aksadı, parçaları hazır gibi umarım 4-5 güne biter. X=440 (köprü), Y=460 ve Z=460mm. 30x30mm sigma profilden.
Ortak bir hobi oluşturarak bilgisayar oyunlarından başını biraz kaldırıp farklı zevk alabileceği şeyler de olduğunu göstermek istedim. Şu ana kadar pek olmadı, daha çok ben uğraştım ona gösterip anlattım. Belki bitince 3D baskılar ilgisini çeker.

Farklı bir konu ancak yapısı router çok benziyor, basiti-oyuncağı gibi o nedenle buraya koymak istedim. Bitince fotoğrafını paylaşırım

Son düzenleme:
çocukları küçük yaşlarda aslında bilgisayar oyunlarından uzak tutmak gerekir.
sizin izlediğiniz yol ve düşünceniz çok güzel tebrik ediyorum

Pek başarılı olamadım. Aslında bütün çocuklar, özellikle erkek çocuklar dünyada bu durumda. Eskiye oranla çocuk üzerinde ailenin etkisi çok azaldı. Yaşıtları, çevre daha etkili, örneğin diğerlerinde cep telefonu hangi yaşta varsa sizde almak zorunda kalıyorsunuz, doğru veya yanlış farketmiyor. Üzücü, "naylon" bir yaşam umarım erken kurtulabilirler, sorun aslında çok büyük ve yaygın.

Her canlıda aşağılık kompleksi vardır.
İş onu kullanabilmekte.
Kimisi sporda ilerler hava atar toplumda kendine yer açar..kimisi derslerinde başarılı olmayı seçer kimisi marka peşindedir..
Ama bir şekilde toplumun bir parçasıyız.
Sorun için , nerede durup nereye baktığımız önemli.
Çok hızlı değişen bir dünya yapısında anormal olan sadece gençler değil , ayak uyduramayan dinazorlarda var.
Benim gençliğimde telefon müracaatından 15-20 yıl sonra bağlanırdı , şimdi anında.
Geçen bir konuda yazdık , benim cep eski takoz pilipis , bebelerinki note4 experia filan.
Bana lazım olduğunda kamerası filan özel kameralarım var telefon telefon için ama dün lazım oldu bir programla ses seviyesi ölçtük , aslında özel ölçü aletlerimde var ama telefon programı ortak referans içindi.
Yani birimize lüzumsuz olan diğerine elzem olabiliyor.
Katı olmamak lazım .
Ama evet gençlerin disipline ihtiyacı var.
Disiplinden kastım istibdat ve faşizm değil düzenli olmak prensipli olmak küçükten verilebiliyor gerisini kendisi ve arkadaşları belirliyor.
Merak etmeyin gençlik kanı kaynar bizim gibi değil , hem korkmayın gereken zamanda gereken yapılmışsa aile ortamında gerekenleri görmüşse sorunlar atlatılır.
Bizim buralarda derler ki mal sabısına benzemiyorsa ya çalıntıdır ya buluntu , :rolleyes: yani armut dibine düşer..
Evet uzun ve çok bilinmeyenli denklem , ,insan böyle bir şey kategorize edilemiyor..
Bak mesela başka sorun , gençlere iyi örnek olmak lazım : :(

152npub.jpg

Haklısın, vazgeçemediğim ya da vazgeçmek istemediğim kötü örnek. Fotoğraftaki rolü ise boyutu anlatabilmek.
Ben de 55 yaşındayım. 15-20 yıl telefon bekleme süreçlerini yaşadım. Şimdi oğlumun eski telefonu galaxy mini s2 yi kullanıyorum, o bile epeyce iyi.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,931
Son üye
yilmazatis

Yeni konular

Geri