CNC Router Yapımı - Fotoğraf Video ve Açıklamalı anlatım.

Valla kesme kuvveti hesaplamasi oyle kisa bi ornekle olmaz. cok fazla hesaplama parametre birim degisken var ve sembolleri burdan yazmak biraz zor. Bakiyim bi cevapliycam olmadi scan ederim

Bu örnekte kesme kuvveti alüminyum malzemeye göre hesaplandı

fotoğraf kalitesi için üzgünüm.

bu hesaplamalarla ilgili elinizde döküman veya kitap varmı? bunlarla ilgili örneklerin yer aldıgı felan. resimlerden anladım bişeyler ama yüzeysel kalıyor acıkcası.

bende bi tane örnek buldum. sizin yaptıgınızla benzer sanırım. burda biraz daha acıklayıcı olmuş gibi. spindle nin gücünü nasıl dahil ediyoruz sisteme

V= pi x D x n /1000 formülündeki n harfi neyi ifade ediyor acaba yazmayı unutmuşsunuz sanırım

V= pi x D x n /1000 formülündeki n harfi neyi ifade ediyor acaba yazmayı unutmuşsunuz sanırım
kesme hızını 50m/dk alındığını yazmayınca karışmış tabi orası, o formülden kesme devrini çıkartıyoruz, n=devir sayısı

bende bi tane örnek buldum. sizin yaptıgınızla benzer sanırım. burda biraz daha acıklayıcı olmuş gibi. spindle nin gücünü nasıl dahil ediyoruz sisteme

Ekli dosyayı görüntüle 11760

F
V = 0,3 . FS = 381 N

FR = 0,85 . FS = 1080 N

PS = (FS . V) / (60 . 1000) ---> PS = (1270 . 50) / (60000) ----> PS = 1,05 kW şeklinde de spindle gücünü buluyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 11760

Bu gönderdiğin örnekte x ekseni y ekseni ve z ekseninde oluşan kesme kuvveti diye vermiş ne alaka ki o şekilde nası bulmuş anlamadım ben açıkçası orda bulduğu Fv ilerleme kuvveti, Fr ise radyal kuvvet ne alaka z eksenindeki kesme kuvveti yau.

zaten incelersen kesme kuvveti değerini ilerleme kuvveti ve radyal kuvvet formüllerinde farklı almış. yazım hatası falan da var 2032 alacağına 3032 almış falan nerden buldun sen bunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…