cnc router

burarda

Üye
arkadaslar merhaba uzunca bı ugarstan sonra cnc router un mekanık kısmını halettım sımdı motor secımı ve elektronık kart alacagım bana bu konuda yardımcı olabılecek bırı varmı??boyutlar 70*50*20 oldu..mekanık kısımda trapez m16*5 vıdalı mıl kullandım..somunlar bılyalı oldugundan..rahat hareket edıyo gıbı geldı bana elımle denıyorumm ..ben makınanın hızlı ve guzel ıs cıkarmasını ıstıyorum..motor secımı ve kart secımı ne olur..bıde ılk ıs olarak mdf kapak ıslemek hangı programda kullanabılırım mach2 belkı uygundur ama ben hhıc kullanmayı bılmıyorum..autocad de cızdıgım bı parcayı ısleyebılırmıyımm veya catia da ...sımdıden tesekkur edıyorum kolay gelsın.

Bir kaç resim olsa idi , ne işleyeceğini bilse idik .. daha kolay-çok yardım olabilirdi.
Mach3 , lpt port kullanması , genel (step-dir) sürücülerle kolayca çalışması ve ucuz olması sebebleriyle çok kullanılıyor.

.dxf uzantılı dosyaları import edebilir.
Yeni versiyonlarda LazyCam modülü değişikliğe imkan sağlar.
Bazı arkadaşların BobCadCam kulanarak import dosyalarda daha rahat değişiklik yaptığını duydum.

Motorların gücünü tezgah boyutu ve işlenecek malzeme belirler,aşağıdaki linki biraz incele. Fiyatları hakkında fikir verebilir.

MAR-EL makina

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,394
Son üye
ENESCAMUZCU

Yeni konular

Geri