CNC Yapımını Sonunda Bitirebildim.

Merhaba İsmail bey;

Makinanın maşşalahı var Allah nazardan korusun.. çok güzel.. Bide optimumun tornası var oda cok güzeldir..

Maliyet fiyatlarınız piyasa fiyatlarına göre uygun. yüksek değil

Benim Bir sorum olacak interface kartının kalitesi nasıl bende e+++ den almayı düşünüyorum. sizin kartınızın pwm spindel çıkışı ve takım değiştirme imkanı varmı? veya bu işlemleri yapabilecek orta fiyatlar da bir kart bakıyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Makinanızın ihtiyacı olabilecek mekanik parçalar için, ilinizi bilmiyorum ama istanbuldaysanız mekanik aksamda atölyemde yardımcı olabilirim..

iyi çalışmalar..

Özür dilerim birkaç gündür giremiyordum foruma, mesajınızı yeni gördüm. Ben interface kartını EBAYden aldım. Linkteki kart: CNC Mach3 6 Axis VFD Interface Breakout Board Adapter High Speed Optocoupler | eBay herhangi bir sorun yaşamadım, memnunum.

Merhaba

Estagfurullah Hiç sorun değil .

Kartınızda takım değiştirme için çıkışlar var mı?

iyi çalışmalar..

Arkadaşlar ben Reis makinadan orjinal bf20v cnc dönüşüm kitini aldım.
Bu kitin içeriği kataloglarında mevcut.( Elektronik kısım dahil komple)

Ben biraz bu işi öğrenmek adına hazır kit almadım. İlk kez böyle bir makina yapıyorum.

görebilirmiyiz yeriniz nerede?

Elinize sağlık
Güzel bir çalışma olmuş.
Vidaları değiştirmemişsiniz hassasiyeti nasıl sağladınız? Tekrarlama ve ölçü hassasiyeti nasıl?

Elinize sağlık
Güzel bir çalışma olmuş.
Vidaları değiştirmemişsiniz hassasiyeti nasıl sağladınız? Tekrarlama ve ölçü hassasiyeti nasıl?

Vidalar 1mm/tur ve yeterli hassasiyete sahip. Sadece Y ekseninde küçük bir boşluk var. Onu da Mach3'ün backlash ayarlarından giderdim.

izmirde hangi civarda ?

selamın aleyküm ben yeni üye oldum aktif olan varmı acaba konu baya bi eskimiş. bende optimum bf20l alacağım ve cnc ye çevireceğim ama hangi kartı hangi motoru kullanacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız iyi olur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri