Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Arkadaşlar eğer proğramınız açılmıyor ve MSQL DLL hatası veriyor ise açılışda gelen bölüme URL kısmına localhost yerine bilgisayarınıza kayıtlı olan bilgisayar adını aynı şekilde yazmanız yeterli ve tabiki bunlardan önce alt sağ köşede tarfik ışığının yeşil yanıyor olması gerek.

merhaba forum kolanıcıları benim sorunun var ama cofasoylamı alakalı bilmiyorum kurduktan sonra can't conncet to mysql db hatası veriyor sanıl çözümü var yardımcı olurmusunuz

Merhaba,

şayet Windows Güvenlik Duvarı açık ise,
- Denetim masasından
- Windows güvenlik duvarını açın
- Özel durumlar kısmına geçin
- Bağlantı noktası ekle
- Gelen pencerede üst kısma mysql, alt kısmada 3306 değerlerini girin
- Pencereleri tamam ile kapatın.

Ardından C:\Proram Files\cofaso 6.1\mysql\bin dizini içinde winmysqladmin.exe dosyasını bulun çalıştırın. Şağ alt köşede belirecek lamba kırmızı gelirse,

- Lamba sağ fare tuşu ile tıklayın Win NT + Remove the serviece
- Lamba sağ fare tuşu ile tıklayın Win NT + Install the service
- Lamba sağ fare tuşu ile tıklayın Win NT + Start the service

Lambanın şimdi yeşil olması gerekiyor.

Şimdi cofaso'yu tekrar çalıştırın.

Kolay gelsin.

Selma Mesut Bey,
Cofasonun neden Eplan 6 olarak anıldığını belrtebilirmisiniz rica etsem.Merakımdan soruyorum.

programı bilgisayarıma kurdum fakat açılımı uygulamada belirtildiği gibi yapmama ragmen
"Can't connect to MySQL DB!" mesajı gelmeye devam ediyor. forumdaki sylenenlerlide uyguladım degisen bir sey yok hata mesejı yine çıkıyor.yardımcı olursanız memnun olurum.

Sporcu Merhaba,

ekranın sağ alt köşesinde trafik lambası çıkıyor mu? Çıkıyorsa rengi ne?

Çıkmıyorsa C:\Program Files\cofaso 6.1\mysql\bin dizini içinde winmysqladmin.exe dosyasını çalıştır ve çıkan lambanın rengini yaz lütfen.

cadsaopaulo

Selma Mesut Bey,
Cofasonun neden Eplan 6 olarak anıldığını belrtebilirmisiniz rica etsem.Merakımdan soruyorum.

sayın sarıgölge

mert bilgi işlem ltd ile şu anki eplanın isim hakkı olan şirket arasında isim hakkından dolayı sorunlar mevcuttur. benim bu konuda size ayrıntılı bilgi vermem yanlış olur. mert bilgi işlem firmasıyla görüşürseniz onlar sizi ayrıntılı bilgi verecektir.

Cofaso yu yeni kullanmaya başladım.Yeni revizyon yapmış olduğumuz panonun resmini çizebilmek için kullanayım dedim ama pc de çizim işinde biraz acemiyim sanırım.Örnek olarak yıldız üçgen devresini foruma koymanız mümkün mü:?
Yapacağım çizimde 4 adet 18,5 kw lık pompa motorunun kumanda ve güç devresi olacak.Zaman rölesi konusunda takılı kaldım.Zaman rölesi için ve Açık ve kapalı kontaklar için hangi sembolü kullanacağım ve hangi kodlardaki sembolleri kullanacağım:?

Cofaso yu yeni kullanmaya başladım.Yeni revizyon yapmış olduğumuz panonun resmini çizebilmek için kullanayım dedim ama pc de çizim işinde biraz acemiyim sanırım.Örnek olarak yıldız üçgen devresini foruma koymanız mümkün mü:?
Yapacağım çizimde 4 adet 18,5 kw lık pompa motorunun kumanda ve güç devresi olacak.Zaman rölesi konusunda takılı kaldım.Zaman rölesi için ve Açık ve kapalı kontaklar için hangi sembolü kullanacağım ve hangi kodlardaki sembolleri kullanacağım:?

Merhaba,

IEC kütüphanesinde kontaktöerlerin tümü K ile başlar, tüm çeşitleri vardır. Kontalar içe açıklar S ile ve kapalılar O ile başlar.

Selamlar

cadsaopaulo

Forum istatistikleri

Konular
128,964
Kullanıcılar
451,157
Son üye
AZK01

Yeni konular

Geri