Dahlander motor problemi

aga1643

Üye
Starta basıldığında ilk motor sürekli çalışacak
Çalışmaya başlayınca zaman rölesi 5 sn sayacak
5sn ye sonunda DÜşük devirden yüksek devire geçeçek
7 sn sonra yüksek devirden tekrar düşük devire geçeçek
Stop a basıldığında duracak

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sani iki motor var gibi görunuyor, daha cık sormalısınki, cevap kendiliğinden gelsin. Sormayı bilmeyen, cevap da alamaz,,,

Sn zeybek ustama katılmakla birlikte şunu da belirtmek isterim ki burda hiç kimse hiç bir şeyin hazırına konmuş deildir buradaki uzman ve paylaşımcı arkadaşlar değerli ustalarımız size o istediğini konuyu hali hazırda çizip vermezler çünki onlar da hazırcılığı sevmezler...

Fakat şu aşağıda ki linkini verdiğim gibi konuyu anlayabilmeniz yada sistemi çözebilmeniz için sınırsız dökümanlar paylaşabilirler...

Buyrun belki işinize bir nebzede olsa yarar

Ekli dosyalar

• dahlander-motorlara-yol-verme.zip
    1.8 MB · Görüntüleme: 0
Sn zeybek ustama katılmakla birlikte şunu da belirtmek isterim ki burda hiç kimse hiç bir şeyin hazırına konmuş deildir buradaki uzman ve paylaşımcı arkadaşlar değerli ustalarımız size o istediğini konuyu hali hazırda çizip vermezler çünki onlar da hazırcılığı sevmezler...

Fakat şu aşağıda ki linkini verdiğim gibi konuyu anlayabilmeniz yada sistemi çözebilmeniz için sınırsız dökümanlar paylaşabilirler...

Buyrun belki işinize bir nebzede olsa yarar

>>Paylaşmayı, yardımcı olmayı, bunun zevkini tadmayı elbetde isteriz. Bu güne kadar bu zevki çok kere taddık. Ama sorunun, açık konuyu anlatır olması gerekir.

>>Bilmece veya muaama çözer şekılde bır soruya gelecek cevapda ona benzer olacaktır.

Eyvallah zeybek ustam ben de sizin gibi düşündüm muamma ve bilmece şeklinde fakat dediğim gibi konuyu anlatıp hazır bulma alışkanlığına karşı bir allerjim var çünki mantığını çözemedikten sonra hazırı elinde olsa ne olur...

Şimdi ben kalksam size desem ki işte bana bir pic programı lazım rf kumanda olacak 8 kanal olacak işte şu tuşa basınca bu olacak bilmem işte baskı devresi olacak kutusu olacak projesi hazır çizili olacak vs vs
Sizce bunu hazır istemem karşısında programı komple yazmanız mı size daha çok tad verir yoksa kalkıp o konunun mantığını anlatmak ve örnek olarak bir program vermek mi daha tad verir Benim asıl söylemek istediğim budur yoksa mantıken sizden farklı bir düşüncem yoktur...
Büyük ustalarımıza her zaman saygı ve sevgiden yanayım bu yolda ilerlemeye çalışan herkese de elimden geldiği kadar el uzatmaktan en az sizin kadar ben de tad alıyorum...inanıyorum ki burdaki değerli ustalarımız da benim gibi düşünüyorlardır...
SADECE HAZIRCILIKTAN YANA DEĞİLİM !!!

Yok ustalarım ben lise 3 .sınıf öğrencisiyim çok uğraştım bir yere kadar geldim ama olmadı hocamız soruyu verdi hocaya da sürekli gidip gösteriyorum zaten burdaki amacım hazıra konmak değil nerede ne hata yaptım onu öğrenebilmek

n2vfn.jpg

Güç devresini internetten bulabilirsin.

Arkadaşım çizimini kontrol et hata var.
YD e geçildiği zaman DD in köprülenmesi lazım Y Yıldız kontaktörün yok
Denedim bir sıkıntı çıkmadı YD nin kontakları güç devresinde burada kullanmama gerek kalmadı. Çizip sende kontrol edebilirsin istersen.

Denedim bir sıkıntı çıkmadı YD nin kontakları güç devresinde burada kullanmama gerek kalmadı. Çizip sende kontrol edebilirsin istersen.
Güç devresindeki ,yüksek devirde çalışırken düşük devir kontaktörünü köprüleyen Y kontaktöründen bahsediyorum
2-soru da
5sn ye sonunda DÜşük devirden yüksek devire geçeçek--tamam
7 sn sonra yüksek devirden tekrar düşük devire geçeçek diyor amma
senin devrende 7 sn sonra sistem komple stopluyor.
AMACIM hatanı bulmak vs değil yardım isteyen arkadaşlara doğru cevap verebilmek ve hatalarımızı eksilerimizi artıya çevirmek
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Geri