Dalgıç pompa / Hidrafor problemi

dogukand

Üye
Merhabalar, dalgıç pompalı hidraforumuz şu deposundan 5 katlık apartmana su dağıtıyor.
Sabah, tak tak tak şeklinde ses geldiğini farkettim. Musluğu açtığımda su debisi periyodik şekilde azalıp artıyordu. Depoya indiğim 100lt dik hidrafor alttan su kaçırıyordu. Basinç 2lere düşmüştü normalde 4tür. Hemen fişi çektim. Ertesi gün basınç sıfırdı. Arıza ne olabilir? Geçen ay benzeri durumda bir usta çağırdık, ekte paylaştığım işlemleri yaptı 7000tl karşılığında ancak yine bozuldu. Fikrinizi rica ederim
InCollage_20241015_091519643.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Membran patlamış olma ihtimali olabilir.Servisine müracaat.

Merhabalar, dalgıç pompalı hidraforumuz şu deposundan 5 katlık apartmana su dağıtıyor.
Sabah, tak tak tak şeklinde ses geldiğini farkettim. Musluğu açtığımda su debisi periyodik şekilde azalıp artıyordu. Depoya indiğim 100lt dik hidrafor alttan su kaçırıyordu. Basinç 2lere düşmüştü normalde 4tür. Hemen fişi çektim. Ertesi gün basınç sıfırdı. Arıza ne olabilir? Geçen ay benzeri durumda bir usta çağırdık, ekte paylaştığım işlemleri yaptı 7000tl karşılığında ancak yine bozuldu. Fikrinizi rica ederim
Ekli dosyayı görüntüle 111132
Pompa kapalı konumda basıncı düşürün genleşme tankı üzerindeki basınca bakın 3 bar okumaniz lazım. Birde sibob olacak genleşme üzerinde basın bakalım havami gelecek su mu

Aynı sorundan dolayı adamın motoru sarması da ne bilim. Bu arada bu işlemleri gerçekten yapmış olsa alacagi ucret en az 20 bin lira olurdu. Usta yemiş anlaşılan:)

Dün bir satici servis membran patlamış olsa su yukarıdan gelir gibi birşey dedi, kazan gitmiş olabilir dedi. yaklaşık 9 yıllık ancak düzgün görünüyor
Pompa kapalı konumda basıncı düşürün genleşme tankı üzerindeki basınca bakın 3 bar okumaniz lazım. Birde sibob olacak genleşme üzerinde basın bakalım havami gelecek su mu
Hocam basıncı kendiliğinden 0'a düşmüştü
Aynı sorundan dolayı adamın motoru sarması da ne bilim. Bu arada bu işlemleri gerçekten yapmış olsa alacagi ucret en az 20 bin lira olurdu. Usta yemiş anlaşılan:)
Bizde biraz güven duymadık araştırıyoruz. Birde elektrik panosu takılması gerekiyor diyor. Sizce kesin takılmalı mı. 5 katlı bina - su deposu için

Forum istatistikleri

Konular
129,537
Kullanıcılar
452,136
Son üye
dogukand

Yeni konular

Geri