arkadaşlar sizden bi ricam olucak bana anlaya bilmem için sadece 1 inverterlik plc,vfd ve hmı yı kullanarak inverterin sadece frekansını değiştirecek program hazırlayıp atabilirmisiniz plc ve hmı için program hazırlarsanız çok memmun olurum sadece frekansı değiştirse yeter

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İstediğiniz plc ve hmı programı aşağıda ektedir.
Kullandığım wplsoft versiyornu 2.46 olup sizinki daha düşük versiyon olursa açamayacaksınız o nedenle wplsoft programınızı enson güncel versiyona güncelleyiniz.

plc+hmi programı bir arada = 1 plc - 1 vfd LINK haberleşme.zip

Ekli dosyalar

• 1 plc - 1 vfd LINK haberleşme.zip
    22 KB · Görüntüleme: 83
  • Beğen
Tepkiler: huh
bir ricam daha olsa yolladığınız programa göre hmı programıda yollarmısınız

Zip dosyasının içerisinde var

Start işlemi ile y0 çıkışı aktif olur siz y0 ile bir röle çektirin ve bu röle ile vfd manuelindeki bağlantı şemasını uygulayın çalışır.

vfd manuelindeki bağlantı şeması derken nasıl yani

inverter üzerindeki DCM çıkışı ile M1 çıkışını bir rölenin kontağından geçirip bu röleyide Y0 ile çektirirseniz inverter ileri yönde dönmeye başlar.
Eğer DCM ile M2 çıkışını bşr rölenin kontağından geçirip bunuda plc üzerinden başka bir çıkış ile çektirirseniz bu defa geri yönde döner çıkışları kapattığınızda işe motor durur.
Dikkat etmeniz gereken şey ileri yönde dönerken geri rölesini aktif etmemelisiniz yoksa sürücü arızaya geçecektir.

çalışmıyor invertere direk m1 ve dcm kısa devre yaptım yinede çalışmadı

Haberleşmeyi sağlamamıştır Ethernet girişinden rs485 bağlantısını yaptınız mı?
+ ve - ucları doğru uyguladınızmı?
Eğer herşeyi doğru yaptıysanız sistemin enerjisini kesip yeniden verin

konudaki mesajda yanlış yazmışım düzelttim. Ethernet soketinin 4 numaraı ucu (-) 5 numaralı ucu (+) olmalıymış manuele baktım şimdi. Bu şekilde değiştirirseniz ve sistemin enerjisini kesip yeniden verirseniz haberleşme sağlayacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri