dinamodan veya aküden elektrik kaynağı yapımı

uharlar

Üye
merhaba arkadaşlar
öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben elektrikçi değilim. madenciyim. şu anda ürdünde bir çölde, üzerinde V8 dizel motor olan bir iş makinesi ile çalışıyorum. burada imkanlar oldukça kısıntılı. benim sıkıntım kaynak işleri..
zaman zaman ufak kaynak işleri yaptırmam gerekiyor makinede. bunun için parçayı sökmem, 400 km. yol yapmam ve kaynattırdıkdan sonra dönmem gerekiyor. oldukça fazla zaman kayediyorum bunlar için. diğer bir yol ise, dizel jeneratöre bağlı kaynak makinesi kiralamak. burada bu imkan var ancak tek olduğu için saat kirası oldukça yüksek.
benim bildiğim kadarıyla, akü ile veya motor çalışır durumdayken, dinamonun ürettiği elektrik enerjisi ile ufak kaynak işleri yapılabilir. belkide yapılamaz bilmiyorum ama bildiğim, orada bir elektrik üreteci var ve amperi oldukça yüksek, yani bunu bir şekilde doğru yönlendirebilirsem, kendi dizel motorumu bir kaynak makinesi olarak kullanabilirim diye düşünüyorum.
bu konuda yardım bekliyorum. lütfen yardımcı olunuz, şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam tek bildiğim jeneratör tipi kaynak makinaları var bunu dizel motoruna akuple etmendir.ama bu sana kiralama tutarından pahalıya patlar.
Benim fikrim 5kva jeneratör ve çanta tipi inverter kaynak makinası almandır.

merhaba arkadaşlar
öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben elektrikçi değilim. madenciyim. şu anda ürdünde bir çölde, üzerinde V8 dizel motor olan bir iş makinesi ile çalışıyorum. burada imkanlar oldukça kısıntılı. benim sıkıntım kaynak işleri..
zaman zaman ufak kaynak işleri yaptırmam gerekiyor makinede. bunun için parçayı sökmem, 400 km. yol yapmam ve kaynattırdıkdan sonra dönmem gerekiyor. oldukça fazla zaman kayediyorum bunlar için. diğer bir yol ise, dizel jeneratöre bağlı kaynak makinesi kiralamak. burada bu imkan var ancak tek olduğu için saat kirası oldukça yüksek.
benim bildiğim kadarıyla, akü ile veya motor çalışır durumdayken, dinamonun ürettiği elektrik enerjisi ile ufak kaynak işleri yapılabilir. belkide yapılamaz bilmiyorum ama bildiğim, orada bir elektrik üreteci var ve amperi oldukça yüksek, yani bunu bir şekilde doğru yönlendirebilirsem, kendi dizel motorumu bir kaynak makinesi olarak kullanabilirim diye düşünüyorum.
bu konuda yardım bekliyorum. lütfen yardımcı olunuz, şimdiden teşekkürler

v8 dozer uzerıne bırkaç aku koyup şarj edersen arkadaşinda yazdığı gıbı invert kaynak makınası(elektronik yarı iletkenlerle yapılmış)makına ile istedığın gıbı kaynak işlerı yaparsın malıyetlı olur ama zaten kaynak makınası alacaksın bır okadar masraf ederek aku de aldınmı senın iş olur

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,985
Son üye
berkoooo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri