Direkten eve besleme yapılırken

elkkum

Üye
arkadaşlar merhaba, direkten elektrik alırken reçineli ek mufu kullanılıyor, bunun kullanımı nerede oluyor tam anlayamadımda öğrenmek için soruyorum bağlantı nereye yapılıyor ek nereye yapılıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben yaşadığım bölgede böyle birşey görmedim.Ama reçineli ek mufunu daha önce bir kaç kez toprak altında kullandım.Kablo yetmediği ve ek yapmak gerektiğinde yer altındaki kabloyu reçineli ek mufu ile yapmıştık çıraklık dönemimde

hocam bende anlayamadım ne bağlanıyor nasıl ediliyor eve 4x6nyy çekildi direğe bağlarken reçine ek mufu kelepçe vs aldılar da uzaktan anlayamadım, peki sizin bulunduğunuz yerde nasıl yapılıyor? evet kablo yetmediği zamandada kullabılıyor ama burada genelde ısı büzüşmeli ek yapılıyor,

Benim gördüğüm direkteki kablo ya tırnak klemens le bağlantı yapıyorlar sizin eve kablo yer altından mı geldi?

yok hocam bizim eve gelmedi ben merakımdan gidip bakıyorum, evet direkten yer altına alınarak gönderildi

uçları açılan kabloya, direğin tellerine gidecek olan hat mı reçineyle ek yapılıyor

çok çok teşekkürler, son olarakda fotoğrafa ekledim, ag kablo başlığı ismini söylemeniz çok iyi oldu burada herkes buna ilaç diyor ismini öğrenememiştim sağolun, bu uçlar pabuçlanıp c. berkay dediği gibi tırnak klemens( burada kelepçe) diyorlar direğin ilketkenleriyle irtibatlandırılıyor, enerji verilmiş oluyor böylece

Ekli dosyalar

• images (16).jpg
    images (16).jpg
    9.7 KB · Görüntüleme: 37

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,554
Son üye
elektrikci7716

Yeni konular