dolap motoru komprosör yapımı

DGN FRT

Usta Üye
Arkadaşlar elimde bir dolap motoru var. Ben bunu komprosör yapmak istiyorum. Yalnız yapacağım komprosör tanksız olacak. Yani Sdece dolap motoru ve kablo kullanarak yapıcam. Elektrik bağlantı şemasını resimli olarak anlatırsanız sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
termik falan varsa sıkıntı olmaz bende yapmıştım 3 pinli bir soket var

Tamam da motorun arkasında L 1 N T işaretleri var. faz nötürü ve toprağı nasıl bağlayacağım. Nötrü N'ye Toparağı T'ye bağlayacağımı biliyorum. Fakat Fazı L'ye mi yoksa 1'e mi bağlayacağım bilmiyorum.

orda bakır bir sarım olması gerekyo varmı ?

bi metalli termostata 220v giriyosun. termostatın çıkısına üçgen seklineki pinlerin üstte olan yani piramitin ucuna giriyosun. diğer uclara bakır sarım oturması gerekir o bakır sarımın bi ucunda kablo vardır o kabloyada nötr veriyosun topragı da motorun herhangi bir vidasına sıkıstır sağlıklı olsun Screenshot by Lightshot linktekine bakabilirsin

bi metalli termostata 220v giriyosun. termostatın çıkısına üçgen seklineki pinlerin üstte olan yani piramitin ucuna giriyosun. diğer uclara bakır sarım oturması gerekir o bakır sarımın bi ucunda kablo vardır o kabloyada nötr veriyosun topragı da motorun herhangi bir vidasına sıkıstır sağlıklı olsun Screenshot by Lightshot linktekine bakabilirsin

Bende termosstat felan yok sayın seco. Sadace elimde motor var ve motorun arkasında kutu gibi bir kapak var. Kapağı söktüğümüzde N T L VE 1 işaretleri var. kablonun fazını L'ye mi yoksa 1'e mi bağlayacağım.

aoow motor oyle başlatılabilirmi bilmiyorum size sıkıntı vermek istemem . :(

Sayın neco. ben bu komprosörü koyun şişirmek için kullanıcam. Buzdolopçıların böyle yaptığını çok gördüm ve yapıyorlar. sen söyle nasıl bağlanacak

sadece 3 pin oldugu soylüyorsun. o ara bağlatı parçası olmadan bu işi yapamazsın diye biliyorum eğer oyle birşey varsa ben bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
129,225
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Geri