Draftsight da kopyaladığım nesne layersiz kopyalanıyor

Draftsight programında layerı olan çizimimi aynı dosya için yan tarafına kopyaladığımda layerlerı sıfırlanıyor. Hepsi 0 katmanında kopyalanıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Kopyalama dan sonra Layerları kontrol edin
"Laytrans" komutunu kullanarak Layer'ları dönüştüün

Maalesef yönlendirmelerinizi denedim ama düzelmedi. Laytrans diye bir komut çıkmıyor programda

Layer Manager penceresinde, tüm Layer'ların görünüyormu? bakın

Son düzenleme:
Draftsight programında layerı olan çizimimi aynı dosya için yan tarafına kopyaladığımda layerlerı sıfırlanıyor. Hepsi 0 katmanında kopyalanıyor. Nasıl düzeltebilirim?
DraftSight programında bir çizimi aynı dosya içinde yan tarafa kopyaladığınızda katmanların sıfırlanması ve tüm öğelerin 0 katmanında toplanması sorunu, genellikle kopyalama yöntemiyle ilgilidir. Bu sorunu çözmek için, kopyalama işlemi sırasında "PasteOptions" komutunu kullanarak "Maintain Source Layers" (Kaynak Katmanları Koru) seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu, kopyalanan öğelerin orijinal katmanlarını korumasını sağlar. Eğer bu adımı doğru yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, çizimi "Block" olarak kaydedip tekrar yerleştirmeyi deneyin. Bu, katman bilgilerini koruyarak doğru şekilde kopyalamanıza yardımcı olabilir. Bu yöntemle sorunumu çözdüm ve katmanlarım bozulmadan kopyalama yapabiliyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,118
Kullanıcılar
451,447
Son üye
Mustafa3534

Yeni konular

Geri