ekranın ortasında çıkan reklamı engelleme

Yaptığım deneme sonucunda aynı modeme bağlı win 7 yüklü diğer bilgisayarda da reklam pencerelerinin çıktığını gördüm. Onda da yine http ile başlayan sitelerde bu reklam çıkmakta.

Evet, haklısınız. Bu seferki windows kurulumunda hesabımla da eşleştirmedim bilgisayarı. Ayrıca windows kurulur kurulmaz ilk açtığım internet explorer'da otomatik olarak msn.com açıldı ve yine sayfadan önce reklam açıldı. Daha hiçbir şey açmamıştım. Hadi benim bilgisayarımı mac adresimden veya biosundan bir şekilde tanıdı diyelim, ama diğer bilgisayarı ben hiç kullanmam ki, hanımın bilgisayarıdır. Onda da açıldı reklamlar. Ayrıca benim bilgisayarımı kullandığım 2 ayrı mekan daha var ve oralarda da reklamlar açılıyor. Hatta biri meb internetinin kullanıldığı okulum. Meb internetini bilenler bilir, normal sayfalar bile açılmaz. Ama reklamlar onda da açılıyor. Yani bu iş b...ka sardı arkadaş. Kafa yemek bedava. Bir de anlamadığım sadece bende mi var bu, buradan başka yerde de rastlamadım konuya. İlginç değil mi?

İlginç ki ne ilginç...
https://support.google.com/ads/answer/2662922
Acaba reklamları kapatsak işe yarar mı ki?
Birde hocam benim DNS ler
Google
8.8.8.8
8.8.4.4
sizde bu şekilde yapıp bir deneseniz. Birde hizmet sağlayıcı şirket hangisi acaba?
Cep telefonunuzda internet paketiniz varsa telefonunuzu modem olarak kullanıp telefonun interneti ile deneseniz sonuç ne olacak acaba...
Mümkün mü bilemiyorum ama hizmet sağlayıcının DNS sunucularına müdahale edilmiş bu sağlayıcının DNS lerini kullananlarda bu problem oluyor gibi bir durum aklıma geliyor.
Yani bizde neden çıkmıyor. Vay be..

Son düzenleme:
Modemin şifresi değiştirildi. Dns sunucuları değiştirildi. Firewal etkin yapıldı. Iobit malware Fighter kurularak denendi. Modemdeki tüm port yönlendirmeler iptal edildi. Sonuç sıfır

Son düzenleme:
Yandex browser kurularak denedi. Sonuç olumlu. Yandex ile girilen hiç bir sitede reklam penceresi çıkmıyor. Bundan hareketle sorunun browser kaynaklı olduğuna karar verdim. Diğer browserlerdeki güvenlik açığı herneyse onu bulacağım. Burada da paylaşırım. Şu anda yandex ile sorunsuz kullanıyorum.

İlave: Chrome altyapısı kullanan -birçok kişi bilmez- Torch adında bir browser ile daha denedim. Onda da -ilginçtir ama- sorun yok. Acaba hata mı yapıyorum diye ie ile tekrar denedim. Hayır, reklamlar orada var. Bu durumda Yandex ve Torch kullanmaya devam. Maalesef Chrome ve İe kullanamıyorum

Son düzenleme:
Yandex browser kurularak denedi. Sonuç olumlu. Yandex ile girilen hiç bir sitede reklam penceresi çıkmıyor. Bundan hareketle sorunun browser kaynaklı olduğuna karar verdim. Diğer browserlerdeki güvenlik açığı herneyse onu bulacağım. Burada da paylaşırım. Şu anda yandex ile sorunsuz kullanıyorum.

İlave: Chrome altyapısı kullanan -birçok kişi bilmez- Torch adında bir browser ile daha denedim. Onda da -ilginçtir ama- sorun yok. Acaba hata mı yapıyorum diye ie ile tekrar denedim. Hayır, reklamlar orada var. Bu durumda Yandex ve Torch kullanmaya devam. Maalesef Chrome ve İe kullanamıyorum

Bu durumda kalıcı çözüm nedir?

Çok ilginc. Ben chrome opera explorer ve firefox olmak uzere 4 tarayiciyida kullaniyorum ama simdiye kadar sizin karsilastiginiz problemle hic karsilasmadim. Ben sorunun tek basina tarayici kaynakli oldugunu sanmiyorum. Baska birseyler var ama ne? Hakikaten cok merak ettim bu isi insallah kesin cozume ulasirsiniz.

Ben de yakın zamanda buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Bir program yüklerken seçeneklere dikkat etmek gerekiyor. Next next diyerek devam ederseniz reklam programlarını da yüklemeyi kabul etmişş oluyorsunuz. En iyi çözüm denetim masasından bilmediğiniz programları kaldırın. Ayrıca emsisoft anti-malware programını yükledim. Gayet başarılı tavsiye ederim. Bu şekilde reklamlardan kurtuldum. Ayrıca ad-muncher programıyla da bannerların yüklenmesine de engel olabilirsiniz..

Ben de yakın zamanda buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Bir program yüklerken seçeneklere dikkat etmek gerekiyor. Next next diyerek devam ederseniz reklam programlarını da yüklemeyi kabul etmişş oluyorsunuz. En iyi çözüm denetim masasından bilmediğiniz programları kaldırın. Ayrıca emsisoft anti-malware programını yükledim. Gayet başarılı tavsiye ederim. Bu şekilde reklamlardan kurtuldum. Ayrıca ad-muncher programıyla da bannerların yüklenmesine de engel olabilirsiniz..
Hocam @megamehmet in problemi ile sizinki farklı olmalı ki arkadaş format atmış, modemi değiştirmiş, tarama yapmış vs. hala kurtulamamış. İlginç bir problem...

Format attıktan sonra yüklediği programlardan birinden kaynaklanıyor olabilir...

Forum istatistikleri

Konular
129,277
Kullanıcılar
451,699
Son üye
Lyk1aQ

Yeni konular

Geri