Elektrikçilerin Maaşları Neden Düşük?

Hayatta iki şeyi tercih ederken çok seçici olmak lazım bunlar eş ve iş....insan herikisinde de gönülden sevdiği tercihi yapmalı.Kimse işi olsun,evlendi desinler diye evlenmez iş sahibi olmaz ama yinede bir zaman sonra iş ve eş değiştirmelerde kaçınılmaz oluyor görüyor ve duyuyoruz.İnsan huzur bulacağı özümseyeceği mutlu olacağı ve hayatının akışını etkileyecek bu iki alana dikkat ederse başarı (inşallah) arkadan kendisi gelir,tabi gayret ve azim varoldukça....

Hayatta iki şeyi tercih ederken çok seçici olmak lazım bunlar eş ve iş....insan herikisinde de gönülden sevdiği tercihi yapmalı.Kimse işi olsun,evlendi desinler diye evlenmez iş sahibi olmaz ama yinede bir zaman sonra iş ve eş değiştirmelerde kaçınılmaz oluyor görüyor ve duyuyoruz.İnsan huzur bulacağı özümseyeceği mutlu olacağı ve hayatının akışını etkileyecek bu iki alana dikkat ederse başarı (inşallah) arkadan kendisi gelir,tabi gayret ve azim varoldukça....

Keşke herkes böyle yapıcı cevap verebilse.

sanırın bir önceki yazdığım cevaptan hemen sonra yazdığım bu konu için sistem hata verdi yeniden yayınlıyorum.
her şehirde elektrikçiler odası, elektrik müh. odası teknikerler odası var bunları bir çatı altında toplamak için çaba sarf etsek ve iş taleplerinin bizim meslek için iş ve işçi bulma kurumundan değilde kurulabilecek bu kurumdan talep edilmesini sağlaya bilirsek işte o zaman elektrikçiler,teknikerler ve mühendisler hak ettikleri ücretleri alabilirler diyorum. birde bizim sektörün çalışanlarının iş yerinde yeterli çoğunluğu olmadığından sendika kurma hakları yok. yani bireyler kendi çabalarıyla bir yerlere gelmeye çalışıyorlar. eğer böyle bir kuruluş oluşturabilirsek işte o zaman bizimde haklarımızı savunabilecek bir birliğimiz olur diye düşünüyorum. esen kalın.

Yanılmıyorsam bayındırlık birim fiyatlarında her mesleğin üçreti var,sadece elektrikçilerin üçreti yok diye biliyorum. o zaman devlet bile elektrikçilere sahip çıkmamış olmuyormu.

yanılıyorsun bayındırlık bakanlığının yayınlamış olduğu senelik dökümanlarda birim fiyatları mevcut.

devlet memurluğuna ilk başladığımda amırım pozısyonundakı fakulte sekreterı benı korniş takmaya gonderdı o anda ıtıraz etmedım gıdıp kornişi taktım sekreterın odasına dondum kornişi taktığımı ve benım elektronik teknisyenı olduğumu soyledım bana ıhtıyacınız yoksa elektronik teknisyenı ıhtıyacı olan kuruma tayınımı yapın gıdeyım dedım bu kuruma korniş takmak için gelmedım dedım :)biçak gıbı kesıldı angarya işler sadece ben değıl dığer arkadaşlarda kurtuldu memurlukta gözune kestırdımı kullanılırsın

sayfa kaçta bana özellikle lazım

şuan sayfasını hatırlamıyorum en son 1,5 sene önce kıbrısta nuhun gemisi otelini yaptığımda hak ediş ataşmanlarının fiyatlandırmasında kullanmıştım. sanırım sonlara yakın biryerlerde idi. yanlız orada birçok birimin fiyatlarını bende bulamamış ve bayındırlık bakanlığından bunlarla ilgili bilgi almıştım. ve eksik olan kalemleri (birimlerin) bana bilgisini mail yoluyla göndermişlerdi. bilginize

asgari ücretle çalışmak için can atan kişiler oldukça geçim sıkıntısı çekeriz :(

Forum istatistikleri

Konular
129,341
Kullanıcılar
451,811
Son üye
benanç.

Yeni konular

Geri