Elektrik çarpması hk.

İnsanı çarpan gerilimdir,akımla ilgisi yok.
bizim bir arkadaşın bir lafı var içinde akım olmayan gerilimin ben ta diyerek devam ediyor :D:D
usta senin yazdığın cevaplara pek benzemiyor bu cevapta kusura bakma gerilim çarpsa o zaman teldeki kuşlarıda çarpması lazım sonuçta iletkenlik olduğu zaman belli bir akım geçiyor vücuttan tabi buna bir noktadan sonra gerilimin değerine orantılı etki değişiyor...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bizim bir arkadaşın bir lafı var içinde akım olmayan gerilimin ben ta diyerek devam ediyor :D:D
usta senin yazdığın cevaplara pek benzemiyor bu cevapta kusura bakma gerilim çarpsa o zaman teldeki kuşlarıda çarpması lazım sonuçta iletkenlik olduğu zaman belli bir akım geçiyor vücuttan tabi buna bir noktadan sonra gerilimin değerine orantılı etki değişiyor...
Kusura bakma ama" hoppala" diyorum

Anlaşılan bu kardeşimiz eski sb televizyonların eht trafosunda hiç çarpılmamış. Akım yok ama bi çarpıyo imansız [emoji16]

Akım x Gerilim = Güç çarpar. Biz
bir amper altını akımdan saymıyoruz.
Olay bundan kaynaklanıyor. 24V
bir şey yapmaz ama 240V. neler
yapar.
Üstte arkadaşın yazdığı doğru. İnsan
direncini 1K ile 3K arasında
hesaplayın. 30mA den yukarısı tehlikeli.

Akım x Gerilim = Güç çarpar. Biz
bir amper altını akımdan saymıyoruz.
Olay bundan kaynaklanıyor. 24V
bir şey yapmaz ama 240V. neler
yapar.
Üstte arkadaşın yazdığı doğru. İnsan
direncini 1K ile 3K arasında
hesaplayın. 30mA den yukarısı tehlikeli.
Akım ve gerilim çarpar ifadesinin yanına zaman da eklenebilir. Q=V.i.t olarak

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri