Elektrik bilgisi

4000w olsa bile benim akuler 10kw w ile kw karistirmis olabilirmisin

Ne dediğimin çok farkındayım elektrik te verilen watt değeri watt/saattir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tamam soyle diyelim camasir makinasi degil ama diyelim ki 4000w fazla fazla bu 4000w saatta kullandigi zaten 1 saatte makinanin isi biter adi oda bitmedi diyelim 2 saat yaptim bak 8000w 10kw-8000w =diye gitmezmi bu hesap yanlismi biliyorum acaba

Sanırım elektrikçi değilsin elektirkte güç hesapları konusunu incelemeni tavsiye ederim.Sen kayıpları hesap etmiyorsun.Bak sana basit bir örnek vereyim 250 kva ups var işyerimizde çekilen güç 70 kva civarı enerji kesildiğinde en fazla 20 dakika sonra sistem çöküyor.

Son düzenleme:
Ve bu ups de bir sürü akü var senin sistemin daha gelişmişi sadece enerjiyi şebekeden alıyor.

Evet hesap konusunda pek iyi sayilmam acikcasi ben isin mekanik kismindayim hakli olabilirsin bu hesap olaylari uzerine biraz calisayim bilgileneyim bu boyle olmuyacak bilmeden koru korune paralari yatirmayim bu ise

duran enerjide kayıp olmaz onada enerji denmez. iş yapablen güce enerji denir. ve iş yapabilen enerji bir iş yaptığında muhakkak kayıp a uğrar verilen enerji ile alınan enerji aynı olmaz.
24volt 30a diyor arkadaş 30A görmek için mutlaka yüke vermesi lazım!Demek ki nikolatesla denemiş!

Denedim zaten sikinti yok onuda gecin gercek sorum hesap isi c berkan bide sen hesapla sunu be kardes

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,925
Son üye
mebulut

Yeni konular

Geri