Elektrik bilgisi

Hemde sistem suan prototip bu gelistirile bilir ben sadace bu sekliyle bi evi idare edebilirmi diye merak ettim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
duran enerjide kayıp olmaz onada enerji denmez. iş yapablen güce enerji denir. ve iş yapabilen enerji bir iş yaptığında muhakkak kayıp a uğrar verilen enerji ile alınan enerji aynı olmaz.

Evet dinomoyu yuke verilmis hali zaten 24v 30a kayiplari cikarilmis temiz hali fizik kurallari falan diye sakin sende baslama lutfen ben sadece bu enerji bana yetermi diye merak ettim

7.5 kw konusundada sen hakli ciktin gunlukmus

aylık 250-300 kw enerji ihtiyacının olduğunu varsayarsak senin dinamo veya dinamolar dan kaç tane kurmayı düşünüyorsun anlık büyük güç ihtiyacın olsa çamaşır makinesi, ütü, fırın gibi bunlarda akülerin hızlı bir şekilde boşalacak

10kw lik akuyu bitirebilirmi dersin Aten gunluk kullanimim 7.5 ve her dabaha hazir 10kwla basliyacam ve gun icindede uretim devam edecek

3000-3500 watt artı motor olduğu için reaktif de çekecek eş zamanlı cihazları saymasak bile 2 saat çalışma sonucu akülerin tamamen boşalması demek

Sen 10 kw depolayabilirim diyorsun 17,28 kw üretmen bişey değiştirmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri