Elektrik hırsızlığı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
toprak evi elektrik ocağı ile ısıtıp parasını ödeme ondan sonrada devlet bize baksın de sonrada çalışmayın yatın iş yok deyin yoldaki taşı tekmeyle dahi olsa kenara atmayın takılıp düşüncede t.c. ne küfredin

Son düzenleme:
bir konuda fikir yürüterek ilgili konuya katkı sağlayamayanlar lütfen fikir yürütmesin insanların aç gözlülüğü ve daha fazla kazanma hırsını görmezden gelip at gözlüğü mantığı ile farklı fikir savunuyor diye karalamayı doğru bulmuyorum

peki ne yapalım farklı düşünüyolar diye DTP ve sempatizanlarına saygımı duyalım... bunu mu demek istiyosun

BENİM İÇİN birisi gelsin cebimdeki parayı çalsın, arabamı teybini çasın, evimi soysun, işyerimin camını kırsında, çeşmenin musluğunu bozmasın, caminin halısını çalmasın, okulun duvarlarını karalamasın, halkın olan herkesin malı olan elektriğide çalmasın. ne çalana acırım nede rüşvetçi köpeklere. bugün bedaş a tam 18 sayfa açıklamalı yazı yazdım. bana yıllık 2 milyar 500 milyon kwh. çaldırdığın yada kaybettiğin enerjiden bahset sonra deki adamlarım rüşvetçi değil. bana günlük elektrik kaybının 1 trilyon lira olduğundan bahset sonra de ki ben kaçağı önlemek için çok çalışıyorum. yada hiç bir şey deme sen kerizsin başkasının çaldığını ödeyeceksin de.

Selam arkadaşlar.Bölmek istemezdim ama ,
1-Yasal kurluşlara ve kişilere hakaret etmeyiniz.
2-ispat edemeyeceğiniz iddialarda bulunmayınız.
3-Konuyu açan arkadaşımızın açtığı konu dışına çıkmayınız.
Her ne kadar henüz öyle bir şey olmadıysa da, ırk ve bölgesel farklılıklar gibi hassas bir konuya girmeyiniz.
Her ne kadar hiç bir icraatını ve söylemini,ya da perde arkasındaki kuruluş amacını onaylamasanız da, legal olan ve destek olanların da bu destek olma hakkını anayasadan aldığı kurumlar hakkında , ya da bu kurumlara destek olmayı küçüklük olarak nitelendirecek söylemlerde bulunmanız, site yönetimini de sıkıntıya sokabilir.
lütfen konumuz elektrik hırsızlığı olarak kalsın.Burada 2 muhatap vardır.
1-elektriği çalınan
2- elektrik hırsızı.
Bu hırsız bir grup,bir ırk,bir ilçe halkı,bir bölge halkı değil,bir kişidir.Lütfen sadece o kişi hakkında konuşunuz.
Bu arada tedaş neden mahalle trafolarına sayaç takıp,o sayaç ile,mahalledeki sayaçların toplamından,tahmini olası kayıpları düştükten sonraki farkı hesaplayıp,o mahallenin elektriğini okuyan ve kontrol yapandan hesap sormaz anlamıyorum.
trafodan 1000 kw çekilmiş. mahalle sayaçları 100 kw ise,o mahalleye bir inceleme şart demektir,değil mi?

sayın üyeler burası herkse açık bir forum ve burası da forumun içerisnde üyelerin saygı çerçevesinde fikirlerini beyan ettiği bir bölüm. fakat mesajları incelediğimde konu amacından saptırılmış ve mesajlarda çok ağır kelimeler kullanılmıştır lütfen uslubumuza dikkat edelim...

KONU KAPATILMIŞTIR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular

Geri