Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T. )

S.a
e.k.a.t belgesinin kapsadığı çalışma gerilimleri ne kadar.. yani kaç kVdan sonra e.k.a.t belgesi istenmektedir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biz ankarada almıştık, bir aylık bir eğitim sonrası arkadaşlarımızın ekat belgeleri geldi.

S.a
e.k.a.t belgesinin kapsadığı çalışma gerilimleri ne kadar.. yani kaç kVdan sonra e.k.a.t belgesi istenmektedir?

1000v ve üstü yüksek gerilimdir ve bunun üzerinde çalışma yapacakların birinci dereceden fen adamı veya ekat belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

hımm yani e.m.l. yada yüksekokul mezunu farketmiyor.. herşey e.k.atta bitiyor??

arkadaşlar ben şanlıurfada oturuyorum nereye ve ne zaman başvuru yapabilirim. şimdiden tşk ederım

Arkadaşlar sözlü sınav için verilen 54 maddelik soruların cevaplarını araştırdığımızda yarısını bulamıyoruz.Elinde bu soruların cevapları olan varsa paylaşabilirmi.Sınava 1 ay gibi bir süre kaldı.Ama cevapları bulamıyoruz.

Yazılı sınava girecek arkadaşlar ise sınavda hep birbirine benzer sorular çıkıyor.Eğitmene göre değişiyor ama genelde aynı sorular.Geçmiş soruları çözerseniz size yardımı olacaktır.Zaten test usülü oluyor artık.

Çıraklı eğitim mezunuyum kalfalık diplomam var EKAT alabilirmiyim?

ekatı, fen adamları yönetmeliğine göre teknikerlerin almasına gerek yok 36 kv a kadar ama tedaş dayatıyor. yasal olarakta 1000 v un üstü için bir ekat var başka ekat yok her gerilim seviyesinde geçerli....

sınav sorularını bulamadım yaf sınav yarın sorular yok

arkadaslar trakyada yakında acılakcak mı hamıtabat veya kumburgazda

Forum istatistikleri

Konular
128,973
Kullanıcılar
451,168
Son üye
fpolytee

Yeni konular

Geri