elektrik motoru 30 dk yakacağı elektrik miktarı

Olur tabiki ama önemli olan akü çıkışı ile DC/AC inverter beslemesinin aynı olması ve akünün amper saat değeri değeri.
Ayrıca bir mühendis olarak soruna teknik bir cevap verdim ama bir arkadaş olarak Sayın Binbaşı' nında dediği gibi jeneratör kullanman daha stabil ve daha hesaplı olur. :)

Anlıyorum demek istediğinizi ve teşekkür ediyorum . Şimdilik ekonomiklik önemli değil elektrik üzerine yoğunlaşan bir proje olacak
12 V 300 Ah akü ve şu invetör yeterli olur heralde
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...24-vdc-220-vac-invertor-sifir-175342369/detay

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Akü çıkışı ile DC/AC inverterin beslemesi aynı olmalı, ikisi arasındaki kablo 300 A' e dayanmalı (yanmayan ve en az 120 mm2 kesitinde olmalı). Dikkatli ol elektrik şakaya gelmez.

Akü çıkışı ile DC/AC inverterin beslemesi aynı olmalı, ikisi arasındaki kablo 300 A' e dayanmalı (yanmayan ve en az 120 mm2 kesitinde olmalı). Dikkatli ol elektrik şakaya gelmez.

Bu linkteki invertör olmaz yani önerebileceğin var mı ?
Profesyonel bir elektrikçiden yardım alırım ben proje kısmını bir halledeyim , gerisi kolay

300 amper akü var mı?ben hiç görmedim de..
Not:Yok ise eğer 12 v 150 amper iki tane akü alıp bunları paralel bağlaması
gerekir..Baya tuzlu oldu bu proje işi..:)
Ayrıca 3000 w motor için 3000 w invertör bence tam verimli olmaz.Çabuk ısınıp
kendini korumaya alır.
4000 w invertör verimlilik açısından daha uygun..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,104
Kullanıcılar
451,423
Son üye
ZALİMFİRARİ27

Yeni konular

Geri