Elektrik pano sacına köşeli delik açma

ATAŞ Mühendislik

Profesyonel Üye
1717395843980.png

Merhaba ; fotoda görülen işaretli yeri düzgün bir şekilde , en pratik hangi elemanlarla açabilirim ? Avuç taşlamanın çapı fazla (büyük) geliyor , her fikre açığım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bir matkap ve dekupaj yeterli olmalı.
Cevap için teşekkürler. Dekupajla metal kesme hiç deneyimim olmadı , bıcak marka tavsiyeniz olabilir mi ?
Gravür makinesine küçük çaplı kesici disk takıp kesilebilir, tabi gravür makinesi varsa.
Cevap için teşekkürler, maalesef gravür makinam yok, tavsiye markanız ne olabilir ? Blender motoruna küçük çaplı kesici takıp kesmek mümkün olur mu ?

Cevap için teşekkürler, maalesef gravür makinam yok, tavsiye markanız ne olabilir ? Blender motoruna küçük çaplı kesici takıp kesmek mümkün olur mu ?
Bu makinelerin en bilineni Dremel dir ama piyasada farklı markalara ait birçok üründe bulabilirsiniz. Bu cihazlar çok yüksek devirler çevirebiliyor kesim içinde 30-35 bin devir gerekli. Blender motorunun bu devirlere çıkabileceğini sanmıyorum.​

Cevap için teşekkürler. Dekupajla metal kesme hiç deneyimim olmadı , bıcak marka tavsiyeniz olabilir mi ?

dekupaj için metal kesici uçlar var, yapı marketlerde satılıyor. gravürde elmas disk kullanmanız gerekli. ben balkon demirlerini kesmiştim. ama dekupaj her zaman garantilidir.

Dekupaj hassas bir kesim yapamıyor ve çok titriyor. Gravür makineleri cidden pahalı ver biraz uğraştırıyor. En temizi ve en güzeli bu ürün hem güçlü hem uzun ömürlü ve her yerde kullanırsınız.

Ben avuç taşlama ile yapıyorum.Avuç taşlamanın ağzına bir inox kesici uç ve mastar vazifesi förecek düz bir demir işimi görüyor.

Kağıt bant yapıştırıp çizgileri o bantlara çizip mastarıda işkence ile bağladınız mı tamamdır.

Dekupaj hassas bir kesim yapamıyor ve çok titriyor. Gravür makineleri cidden pahalı ver biraz uğraştırıyor. En temizi ve en güzeli bu ürün hem güçlü hem uzun ömürlü ve her yerde kullanırsınız.
her aletin bir zaafı vardır. dekupaj için sağlam zemin ve sağlam bilek gerekir. güzel ürünmüş ama bendeki avuç taşlama yeterli. @Ar-kur-Tek ustamızın da dediği gibi mastarlamak ve uygun kesici disk kullanmak sorunların çoğunu çözer. gravür makineleri dremel en pahalı olanı çok ucuzları da var. dediğim gibi kullanıma en uygun olan elinin alıştığıdır. ve aşağıdaki aparatları da alırsanız avuç taşlamaya bir çok özellik kazandırabilirsiniz.

Bende ilave yapayım elimde malzeme olmayınca kullandığım metodlar :D :D
İhtiyaç duyulan yeri kurşun kalemle işaretle daha sonra bir beton çivi ile bir den fazla delik yardımı ile koparıp daha sonra bir dörpüle işini görür.
Şarjı matkabın var ise akıl vida veya metal delme ucu ile birden fazla delikle de yapa bilirsin.
kaliteli bir yan kesikin var ise 2 3 deliden sonra tenike makası gibi kullanıp daha sonra döpületip kullan bilirisin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,162
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun

Yeni konular

Geri