Elektrik Pano

muzne

Üye
merhabalar;
Ben yeni mezun elektrik muh.siyim. elektrik panolarının nasıl dizayn edildiklerini öğrenmek istiyorum.Autocad bilgim yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
her pano aynı değil ki ne tür panodan bahsediyorsunuz?kompanzasyon mu? dağıtım panosu mu? motor kumanda panosu mu?

Tali panolar, kompanzasyon, ups ,jeneratör-Şebeke transfer panoları. bunları öğrenmeye çalışıyorum ama cok fazla kaynak var ve acıkcası kafam karışıyor. konuda uzman birisi projelerin önemli yerlerini yorumlayarak , hesaplamalarının nasıl yapıldığını ve panoya malzemelerin neye göre yerleştirildiğini anlatabilirse gerçekten cok yararlı olur.

arkadaşım bu pano işi söylemeyle değilde ögrenmeyle alakalı çünkü okadar çok pano toplama modeli varki hangisini söyleyelim bilmiyorum toplanacak pano içine koyacağın malzeme kadar pano ölçüsü belirlemelisin.ona gore dizayn edebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
129,170
Kullanıcılar
451,519
Son üye
bhko

Yeni konular

Geri