Elektrik tasarrufu sağlayan bir cihazın doğruluğu?

asking

Üye
Merhabalar,

Linkini aşağıda verdiğim cihazın, hakikatten fayda sağlayıp sağlamayacağını ve devletten elektrik çalma ya girip girmediğini merak ediyorum.

Bilen uzman arkadaşların cevap vermesini rica ediyorum.

Hsn DANIŞMANLIK Petektaç,Emlak & Gayrimenkul, Devremülk ,Elektirk Tasarrufu - Satıştaki Ürünler

Teşekkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Forumda,bu konu ile ilgili fazlaca bilgi bulabilirsiniz.

devletten elektrik çalmak ayrı bir konudur. tasarruf yapmak ayrı bir konudur. evin içinde prize takacağınız bir alet eğer faturanızda düşüm yapıyorsa ve yaptığınız şey yalnızca prize bir şey takmaksa bu kaçak kullanım değildir. o firma harici bazı firmalarda var piyasada ve bu firmadan daha iddialı daha farklı ürün sunanlarda var. örneğin şenertek diye bir firma var netten arayıp bulun inceleyin bu arkadaşların yapmış oldugu şeylerin hırsızlıkla alakası yok çünkü bu konu benim ihtisas alanım :) cihazlar hakkkında tam detaylı bilgi vermeme gerek yok zaten size havadan elektrik üretmiyorlar. cosQ yi düzeltiyor . hırsızlık ise sayacı aldatmak sayacın ölçmediği enerjiyi kullanmak anlamına geliyor.

Merhabalar,

Linkini aşağıda verdiğim cihazın, hakikatten fayda sağlayıp sağlamayacağını ve devletten elektrik çalma ya girip girmediğini merak ediyorum.

Bilen uzman arkadaşların cevap vermesini rica ediyorum.

Hsn DANIŞMANLIK Petektaç,Emlak & Gayrimenkul, Devremülk ,Elektirk Tasarrufu - Satıştaki Ürünler

Teşekkür ederim
Evdeki sayaçlar aktif gücü ölçer reaktif gücü değil. Evlerde aktif güçten para alınır reaktif güç sanayide ayrı bir sayaçla ücretlendirilir.
Bunlar insaları kandırmaya yönelik şeylerdir.
Bazıları video çekmiş ama hiç biri nedense sayacın videosunu çekmemiş.
Bu iş fişe takacağım iki kondansatör ile olmaz.
Eğer böyle birşey gerçek olsaydı ben işimi gücümü bırakır bu cihazı üretirdim.
Hemde tasarruf yaptığını noter huzurunda sayaçtaki diskin daha az döndüğünü kanıtlayarak yapardım. Ama böyle birşey yok dolayısı ile kimse notere gidemiyor.
Peki neden bu cihazlar satıyor? Bir evde her ay aynı elektriği kullanmadığın için bu cihazın gerçekten tasarruf yaptığını sıradan abonelerin anlaması zor.

Ayhan arkadaşıma katıyorum tamamen aldatmaca iki kondansetörle elektrik tasaruf cihazı yatım satıyorum demek olmaz sanayı bakanlığı onay ve kalıte sıtandarlarından bege alınmış olması gereklı gereklı ölçüm ve belgekerle isbat edilmesi gerekiyor.

elektrik tasarrufu değilde, reaktif güc kullanımını azaltan bir cihaz var. mantığı basit, kondansatör yardımı ile reaktif gücü azaltıyo. normal güce bir etkisi yok. reaktif güc sınırını aşmadığın sürece faturaya bişey yansımaz.

elektrik tasarrufu değilde, reaktif güc kullanımını azaltan bir cihaz var. mantığı basit, kondansatör yardımı ile reaktif gücü azaltıyo. normal güce bir etkisi yok. reaktif güc sınırını aşmadığın sürece faturaya bişey yansımaz.
.
selamlar.
forumları okudum bu sayfadaki.ben bu olayı denedim.dükanımın sigorta kutusundaki faz kablosuna pensampermetreyi bağladım.floresanlar yanarken 2.8 amper geçiyordu kondansatör bağladım ve amper anında 2.3 e düştü.peki bu düşüş saatin dönme hızınıda azaltmazmı.saatin çalışma mantığı çektiğin akımın bobin üzerindeki endüklemeden dolayı diski döndürmesi değilmi?

.
selamlar.
forumları okudum bu sayfadaki.ben bu olayı denedim.dükanımın sigorta kutusundaki faz kablosuna pensampermetreyi bağladım.floresanlar yanarken 2.8 amper geçiyordu kondansatör bağladım ve amper anında 2.3 e düştü.peki bu düşüş saatin dönme hızınıda azaltmazmı.saatin çalışma mantığı çektiğin akımın bobin üzerindeki endüklemeden dolayı diski döndürmesi değilmi?

Formumuzun birçok yerinde bu konu hakkında görüş ve hesaplamalı izahat var ,bir bakınız ...
Tekrardan özetlemek gerekirse adı geçen cihazlar yalnızca görünür fark akımının kablolar üzerindeki ısı kaybı azalması kadar (I^2 x R kadar - R tesisat kablolarının direncidir, I görünür akımın fark akımıdır) tasarruf sağlayabilir ki ,bu da ancak %1-3 kadar olur... Bunun haricinde bazı yerlerde belirtilen %20-25 tasarruf olayı tamamen palavradır...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri