elektrik tesisatı ile ilgili bi sorunum var

ısıyıcı çalıştırdığında yanan lamba nasıl yanıyor sönükmü yoksa normalmi ve o lamba odadaki anahtardan normal şekilde yanıp sönüyormu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar bir sorum olacak geçenlerde bir eve gittim 32 A lik bir sigortaya beş tane priz bağlanmış bu prizlerede şohben bulaşık makinesi çamaşır makinesi ve elektrikli ocak bağlı.elektrikli ocağı çalıştırıyorum kapayınca yüksek bir sesle patlama olup k.a.k rölesi devreyi girip elektriği kestiği halde patlamalar devam ediyor, tüm sigortaları kapatınca patlama kesiliyor,aynı şekilde bu sefer bulaşık makinesini bağladığımda prize üç dakika sonra aynı yüksek tonda patlama oluyor ve k.a.k devreye girerek elektriği kesiyo.sorum şu neden birincisinde devreyi çalıştırıp durdurduktan sonra patlama olup k.a.k atıyo ve priz linyesinin sigortasını kesmedikçe patlama devam ediyo ikinci sorum bulaşık makinesi çalışırken hemen atıyor ve yüksek bir şekilde patlayarak atıyor bu sefer sadece k.a.k atıp patlama duruyu buradaki sorun nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.......

arkadaşlar bir sorum olacak geçenlerde bir eve gittim 32 A lik bir sigortaya beş tane priz bağlanmış bu prizlerede şohben bulaşık makinesi çamaşır makinesi ve elektrikli ocak bağlı.elektrikli ocağı çalıştırıyorum kapayınca yüksek bir sesle patlama olup k.a.k rölesi devreyi girip elektriği kestiği halde patlamalar devam ediyor, tüm sigortaları kapatınca patlama kesiliyor,aynı şekilde bu sefer bulaşık makinesini bağladığımda prize üç dakika sonra aynı yüksek tonda patlama oluyor ve k.a.k devreye girerek elektriği kesiyo.sorum şu neden birincisinde devreyi çalıştırıp durdurduktan sonra patlama olup k.a.k atıyo ve priz linyesinin sigortasını kesmedikçe patlama devam ediyo ikinci sorum bulaşık makinesi çalışırken hemen atıyor ve yüksek bir şekilde patlayarak atıyor bu sefer sadece k.a.k atıp patlama duruyu buradaki sorun nedir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.......

O evin elektrik tesisatına cinler musallat olmuş.

Kim yaptıysa onu bul, okuyup üflesin; sonra sen onu Allah'a havale etmeden önce güzelce ıslat.

Bu soruya ancak bu kadar cevap olur. Saat: 03:33 - 27/07/2009:cool:

O evin elektrik tesisatına cinler musallat olmuş.

Kim yaptıysa onu bul, okuyup üflesin; sonra sen onu Allah'a havale etmeden önce güzelce ıslat.

Bu soruya ancak bu kadar cevap olur. Saat: 03:33 - 27/07/2009:cool:

cinlerle ne alakası var .....................k.a.r nin bağlantısı yanlış;patlayan yere giden hattın kabloları yanık;takılan prizler dandik;daha önce oraya ç,ift faz verip evdeki cihazları yakmışlar; bunlar araştırılması gereken ihtimaller kolay gelsin..........

her yerde 3 damarlı kablo olmaz anahtar yuvasınınn nerede oluşu önemli

Forum istatistikleri

Konular
128,973
Kullanıcılar
451,171
Son üye
MeryemaMnds

Yeni konular

Geri