Elektronik Öğrenmek İçin!

mhmmdlkts

Üye
Merhaba Arkadaşlar... Elektroniğin alt dallarından bir dalı öğrenmek istiyorum yani elektronik ile iglgili bir bölümü kitaplar ile birlikte öğrenmek istiyorum.. sizden istediğim Bana bu alt dallarına ait sağlam bir kitap, kaynak bulmanız... bu alt dallar temel elektronik, pic programlama olabilir yada transistörlerle ilgili olabilir... Bu aralar zamanım varken bişeylerle uğraşmak istiyorum..

Merhaba,
Yabancı dil bilgisi seviyeniz nedir?Ayrıca programlama dilleri hakkında ne biliyorsunuz?Kaynakları buna göre verelim.

Merhaba,
Yabancı dil bilgisi seviyeniz nedir?Ayrıca programlama dilleri hakkında ne biliyorsunuz?Kaynakları buna göre verelim.

Selam kudretuzuner yabancı dilim almana 10/9 ingilizcem 10/3.5 dencek kadar az programlamam ise 10/4

Merhaba,
En basitinden başlamanızı öneririm.PIC hakkında bilgi edinin,Başlangıç olarak da asm yazılımı hakkında biraz çalışma yapın.Aşağıdaki linklerden çok basit de olsa size fikir verecek çalışmalar var.Daha sonra diğer pıc programlama dillerinden birini seçebilir daha kapsamlı çalışmalar yapabilirsiniz.Kolay gelsin.Not:ayrıca da PC tarafında kullanacağınız programlama dillerinden de birini (VB.Net,C#,....vs)çalışmalarınıza katarsanız ileride sizin için daha kolay proje uygulaması yapma imkanı doğar.

https://www.kontrolkalemi.net/drive/s/OckVsiFCypRAJPrm9Ha5X8WIM0AJ8h
ANTRAK1_ASM_BASLANGC.rar

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/antrak2_asm_baslangc-rar.38874/

Siemens plc programlama ile ilgili festoda da eğitim veren yavuz hocadan ders almanızı tavsiye ederim

Ben bu soruyu şöyle anladım. Umarım doğru anlıyorumdur.

Henüz elektronik konusunda bilgim yok. İlk kez elektronik öğreneceğim. Nasıl başlamalıyım?

Bu konuda nacizane fikirlerimi bu konuda paylaşmıştım.

Elektronik öğrenmek

Kısaca elektronik öğrenmek konusunda bence 3 farklı yoldan gidilebilir.

Ayrıca şu an Digilent'in analog elektronik derslerini Türkçe'ye çeviriyoruz. Bu derste de aslında elektroniğe giriş dersi.

[video=youtube;8qvwnnvY-fo]http://www.youtube.com/watch?v=8qvwnnvY-fo[/video]

Şimdilik sadece ilk videoyu paylaşabiliyorum. Ama geri bildirim gönderebilirseniz sevinirim.

Eğitiminizi Elektronik, Pic programlama, PLC vs. kursları ile desteklemenizi öneririm.Lakin kendinizi geliştirmek istediğiniz dallar uzmanlık gerektiren dallar, yalnızca bireysel çabanız netice vermeyebilir.

erdem bey video tükçe altyazılı değil, ne zaman çevirip yayınlayacaksınız?
Ben bu soruyu şöyle anladım. Umarım doğru anlıyorumdur.

Henüz elektronik konusunda bilgim yok. İlk kez elektronik öğreneceğim. Nasıl başlamalıyım?

Bu konuda nacizane fikirlerimi bu konuda paylaşmıştım.

Elektronik öğrenmek

Kısaca elektronik öğrenmek konusunda bence 3 farklı yoldan gidilebilir.

Ayrıca şu an Digilent'in analog elektronik derslerini Türkçe'ye çeviriyoruz. Bu derste de aslında elektroniğe giriş der

Şimdilik sadece ilk videoyu paylaşabiliyorum. Ama geri bildirim gönderebilirseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,937
Son üye
sara arslan

Yeni konular

Geri